Зміни до Закону України щодо протидії домашньому насильству. Повинен знати кожен!

  (Поліцейськими Жмеринського відділу поліції з початку року складено 16 адміністративних протоколів за вчинення насильства в сім’ї!)

  З метою підвищення ефективності координації діяльності із запобігання та протидії домашньому насильству , повідомляємо що від 11 січня 2019 року набрав чинності Закон України

  «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьби з цими явищами», яким доповнено Кримінальний кодекс України такими статтями: 91-1(Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство); 126-1 (Домашнє насильство) та 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників).

  А також зміни до таких статей: 134 (Незаконне проведення аборту або стерилізації), 151-2 (Примушування до шлюбу), 152 ( Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство).

  Пам’ятайте. відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – Закон), домашнім насильством визнаються діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

  Якщо ви чи ваші рідні страждають від домашнього насильства – телефонуйте на гарячу лінію, де ви отримаєте інформаційні, юридичні та психологічні консультації (дзвінки БЕЗКОШТОВНІ та КОНФЕДЕНЦІЙНІ)

  0 800 75 04 75

  За додатковою інформацією можна звернутись у Жмеринську району державну адміністрацію за тел. /04332/ 50009

  Жмеринський ВП