Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації проведено аналіз цінової ситуації у Вінницькій області. Зокрема, за даними моніторингу цін, який надається Державною службою статистики України, здійснено порівняльний аналіз роздрібних цін на соціально значущі товари в області у порівнянні з середніми цінами по Україні, а також із цінами в сусідніх областях.

  Проведений аналіз свідчить про те, що у Вінницькій області середня ціна на більшість соціально значущих товарів є нижчою, ніж в середньому по Україні. Із проаналізованих 25 товарів, станом на початок червня 2016 року, середні ціни в області по 20 найменуванням є меншими, ніж середні по Україні. Однак, середні ціни на такі продукти харчування, як рис, птиця (тушки курячі), макаронні вироби, масло вершкове жирність 72-73%, сир м’який жирністю 9% та олія соняшникова викликають занепокоєння. Різниця в роздрібних цінах по Україні та Вінницькій області на вказані продукти харчування становить від 0,07 до 2,56 грн/кг (грн/л).

  Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу всіх суб’єктів господарювання району, які проводять діяльність з виробництва або реалізації продовольчих товарів, а також інформуємо про діючі на території області розпорядження голови обласної державної адміністрації, дія яких направлена на стабілізацію цінової ситуації на споживчому ринку області, згідно з наведеним додатком.

   Ще->