В Жмеринській районній державній адміністрації 21 січня 2019 року відбулася нарада, на якій розглядалося питання забезпечення пільгових перевезень для окремих категорій громадян.

  Участь у нараді взяли: перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальник управління агропромислового та економічного розвитку К.Цабак, начальник управління соціального захисту населення Н.Василик та керівники відділів управління – І.Купчик, С.Кальчук, Д.Янковська, начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури І.Побережний, головний спеціаліст відділу М.Лановий.

  В ході наради обговорювали стан справ у дотриманні законодавства перевізниками щодо пасажирських перевезень на сучасному етапі та опрацьовувались новації у сфері соціального забезпечення пільгових категорій в галузі транспорту. На сьогодні в районі пільгові перевезення надаються 12 категоріям громадян. Прецедентів відмови у використанні права на пільговий проїзд не було. Проте, існуюча система надання пільгового проїзду є своєрідним компромісом між бажанням пільговиків їздити без будь-яких обмежень та можливостями перевізників забезпечити кількість пільгових перевезень у рамках наявного фінансового ресурсу. А тому наступним кроком реалізації державної політики щодо забезпечення соціальних гарантій є перехід на монетизовану форму розрахунків.

  Учасниками зібрання детально розглянуто Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, який затверджено Кабінетом Міністрів України у березні минулого року. Документом передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої визначатиметься щорічно. Перевага монетизації пільги полягає у тому, що вона усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.