Вже традиційно наприкінці кожного року називаються лауреати найстарішої на Поділлі літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» за рік минулий. Премією опікуються: Центр естетичного виховання та організації дозвілля молоді Вінницької облдержадміністрації, благодійний фонд «Музична парасолька», міжнародна громадська організація «Україна – Польща – Німеччина» та обласний осередок Національної спілки письменників України.

  У номінації «Літературні дослідження, краєзнавство, громадська, літературна, видавнича та культурно-просвітницька діяльність, переклади» премію отримав наш земляк Горлей Володимир Савович, письменник і дослідник літератури з с. Северинівка Жмеринського району, за упорядкування книг «Браїлівська осінь Володимира Забаштанського» (2015), «Терни і лаври Володимира Вовкодава» (2016), спогадів про А. Загрійчука «Спочатку було слово» (2016).

  Вручення премій літераторам відбулося 15 січня 2019 року в рамках традиційних Стусівських читань, які проводилися у Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва.

  За матеріалами Інтернет-видань