Така фінансова підтримка власників особистих підсобних господарств стала результатом впровадження Урядом та Мінагрополітики у 2018 році державних програм підтримки розвитку тваринницької галузі.

  У 2018 році 528 власників телят району отримали 1,27 млн. грн. за вирощування та збереження 1000 голів молодняку великої рогатої худоби, зокрема, до 5-місячного віку – 300,0 тис. грн., до 9-місячного віку – 583,1 тис. грн., до 13-місячного віку – 391,5 тис. грн.

  Найбільше коштів державної дотації отримано власниками худоби Куриловецької, Потоківської, Біликовецької, Станіславчицької, Почапинецької та Кармалюківської сільських громад, які загалом освоїли 53% усіх виплат в районі.

  Отримані кошти стимулюють селян вирощувати телят до забійних кондицій, а не продавати переробникам практично відразу після народження. Адже в країні відчувається дефіцит яловичини як для внутрішнього споживання, так і для експорту.

  Найкраще збереженням поголів’я телят переймаються селяни Куриловецької сільської громади, де вирощено 69 % народженого молодняка, а також Потоківської (65 %), Людавської (39 %), Кармалюківської (38 %), Леляцької (37 %) сільських громад.

  Даний напрямок державної підтримки тваринництва збережено і на 2019 рік. Для отримання державної підтримки власникам телят по мірі виповнення молодняку чотирьох, восьми та дванадцяти місяців необхідно звертатися в органи місцевого самоврядування за місцезнаходженням господарства та надати копії документів:

  1. паспорта молодняку ВРХ, оформленого згідно чинного законодавства;
  2. паспорта та ідентифікаційного коду фізичної особи - власника молодняка ВРХ;
  3. довідки про відкриття рахунку в банківській установі.

  Документи приймаються до досягнення молодняком 13-місячного віку. Дотація надається за кожні 4 місяці його утримання наростаючим підсумком: від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову; від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову; від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову. Загальний обсяг дотації не може перевищувати 2500 гривень за одну голову молодняку.

  Начальник управління агропромислового та економічного розвитку Катерина Цабак