Вишиту карту «Україна – разом!» представлено у парламенті як символ прагнення українців до національної єдності та міцної державності

  Вишите полотно із зображенням карти України і прапорів усіх областей було створено за ініціативи громадської діячки, журналістки Ірини Басенко у 2014 році.

  З початком війни на Сході країна потребувала об’єднавчих акцій і однією з найпотужніших стала ініціатива з вишивання національного оберегу, до якого долучилися мешканці всіх областей України та АР Крим.

  Більше шести тисяч людей поставили на полотні площею 3 м.кв. понад мільйон хрестиків, вкладаючи в кожен молитви та побажання Україні перемоги, розвитку, миру та добробуту.

  Ідея акції — долучити максимальну кількість людей у кожному регіоні до створення вишитого оберегу — полотна, яке символізує єдність України, при цьому показуючи самобутність і красу кожного регіону через зображення прапорів усіх областей.

  Вишивання відбувалося з 1 серпня 2014 року до 19 січня 2015 року. За цей час вишивка проїхала всіма обласними центрами України, а Донецьку область, попри війну, полотно відвідало тричі (Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ). Була вона і на тренувальній базі українських військових поблизу села Піски та в місті Сватовому на Луганщині. Крим вишивали в Києві.

  Полотно розміром 1,5х2 м вишивали майстри та аматори, долучитися міг кожен, адже акція тривала в кожному місті по кілька днів, а полотно було розміщено на майданах чи у приміщеннях з вільним доступом. Тому до вишивання приєднувалися перехожі, були серед них і маленькі діти з батьками, і пенсіонери, вишивали навіть незрячі.

  Представники Національного реєстру Рекордів України офіційно зафіксували рекорд в номінації «Мистецтво» – «Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників» (№14_0261). До Книги рекордів, відповідно до протоколу, занесено 3522 учасників акції.

  Робота над проектом велася виключно на волонтерських засадах: люди збирали кошти під час акції на нитки для наступних областей, часто полотно безкоштовно перевозили в регіони, професійні вишивальники безкоштовно навчали учасників шити та керували роботою.

  З самого початку роботи над проектом мапа стала потужним символом України, в який вкладали свою працю та молитви тисячі людей у всіх куточках країни. Щоб полотно служило Україні оберегом, учасники акції 15 січня 2019 року передали його до Верховної Ради України – як символ прагнення українців до національної єдності та міцної державності.