Аграрний бізнес на сьогодні є локомотивом економічного зростання району

  (Про здобутки сільського господарства району з уст начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Катерини Цабак)

  На сьогоднішній день район демонструє одні з кращих результатів економічного розвитку за низкою показників. Аграрний бізнес на сьогодні є локомотивом економічного зростання. Його основу складають 84 сільськогосподарських підприємства різних організаційно-правових форм господарювання.

  Агропідприємства мають в обробітку площу в розмірі 46,5 тис. га ріллі, з них 68% - обробляється високо інтегрованими сільськогосподарськими підприємствами, 32% - іншими та фермерськими господарствами. Крім того в районі 16,2 тис. га або 25,8 % від усієї площі ріллі обробляється населенням.

  У галузевій структурі сільського господарства провідне місце належить рослинництву, валова продукція даної галузі в середньому за останні роки займає 93 %. Перевага надається вирощуванню зернових культур, а саме озимої пшениці, ячменю озимого та ярого, кукурудзи, гороху, з технічних культур вирощують озимий та ярий ріпак, сою, соняшник.

  Посівна площа сільськогосподарських культур в поточному році по агропідприємствах району становила 42,6 тис. га., з якої зернові займають 61 %, технічні культури – 39%.

  Завдячуючи погоднім умовам та наполегливій праці наших аграріїв у 2018 році (за оперативними даними) отримано валовий збір зерна в обсязі - 203,0 тис. тонн, що більше на 57,0 тис. тонн ніж в минулому році, з середньою урожайністю близько 74,9 ц/га. Таких обсягів врожаїв в районі ще не було ніколи.

  Якщо порівняти урожайність по районах Вінницької області станом на 19 грудня 2018 року то Жмеринський район займає 7 місце серед районів по урожайності зернових та зернобобових культур. Чим можемо пишатися! Адже бал природної родючості в районі становить 39, а вміст гумусу лише 1,84 %, для порівняння Ямпільський район - 3,28% вміст гумусу, Козятинський -3,67 %.

  Під урожай 2019 року посіяно 9225 га озимих зернових, крім того 4820 га під озимим ріпаком, на сьогодні посіви знаходяться в доброму стані.

  По району зареєстровано більше 14 тис. договорів оренди земельних паїв, за нашими підрахунками, вже виплачено орендної плати населенню за використання земельних та майнових паїв більше 71,8 млн.грн.що становить 95% від нарахованої орендної плати, і складає 8% від нарахування орендної плати від грошової вартості орендованих земель.

  Окрім того, Жмеринський район має непогані показники в порівнянні з попереднім роком в тваринницькій галузі, а саме: зросла кількість голів свиней в півтори рази, на сьогодні їх кількість становить більше 11,0 тис.голів, зросли обсяги реалізованого м»яса свинини в живій вазі на 34% і становлять 12485 ц. Хочу відмітити про те, що одним із завдань поставлених головою районної державної адміністрації Олегом Вячеславовичем Легезою в 2018 році перед управлінням агропромислового та економічного розвитку було максимальне сприяння в отриманні суб’єктами господарювання та населенням коштів з державного бюджету на підтрику аграрного сектору, по чотирьох програмах державної підтримки та обласних програмах.

  Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотацій за утримання молодняка ВРХ у розмірі до 2500 грн за вирощування телят до 1-річного віку.

  В результаті проведеної активної інформаційно-роз»яснювальної роботи серед населення та суб’єктів господарювання в районі по державній програмі виплати спеціальної бюджетної дотації за молодняк великої рогатої худоби станом на 1 грудня - 528 жителям району нараховано 1274,6 тис.грн. за утримання та збереження 1000 голів такого молодняку.

  За рахунок дії обласної програми часткової компенсації вартості доїльного та холодильного обладнання 13 жителів району отримали 47 тис. грн. за закупку 13 одиниць установок індивідуального доїння корів.

  Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат отримав державну дотацію за поголів’я корів в сумі 18,0 тис. грн.

  ФГ «Адоніс» отримало державну підтримка на розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними в сумі 70,0 тис.грн.

  Крім того 4 сільськогосподарських підприємства району отримали часткову компенсацію вартості за придбання 9 –ти одиниць техніки в сумі понад 600,0 тис.грн.

  Як свідчать результати, район активно приймав участь у більшості програмах державної підтримки аграрного сектору.