13 січня Президент України підписав Указ про відзначення державними нагородами трьох митрополитів Православної Церкви України. Серед нагороджених – митрополит Вінницький і Барський Симеон.

  Документ опубліковано на сайті глави держави. «Зa знaчний внесок в утвердження духовності, милосердя тa міжконфесійної злaгоди, вaгомі особисті зaслуги у розбудові незaлежної Прaвослaвної Церкви Укрaїни, бaгaторічне сумлінне служіння Укрaїнському нaродові…», - зазначено в Указі.

  Орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня нагороджений Шостацький Володимир Івановича (Симеон) - митрополит.

  Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня нагороджений Драбинко Олександр Миколайович (Олександр) - митрополит.

  Митрополиту Галицькому Андрію (Абрамчуку Степану Васильовичу) присвоєно орден «За заслуги» ІІ ступеня.

  Як відомо, митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Олександр були єдиними священиками УПЦ Московського патріархату, які підтримали створення Православної церкви України. Вони також були єдиними митрополитами УПЦ МП, які взяли участь в Об’єднавчому соборі, за що в Онуфрія заборонили їх в священослужінні.

  Митрополит Симеон перший разом з релігійною громадою Спасо-Преображенського Кафедрального собору перейшов з УПЦ МП до Православної Церкви України.

  Нагадаємо, 13 січня до Спасо-Преображенського собору, що в центрі Вінниці, привезли Томос. Це копія оригінального документу, яка залишиться у храмі. До обласного центру прибули – керівник Помісної церкви України митрополит Епіфаній, котрий звершив ранішнє богослужіння, Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, народні депутати.

  Вінниця.infо