Анексія Криму та події на Сході України призвели до значного переміщення громадян усередині нашої держави. Так, згідно з офіційними джерелами, станом на початок 2016 р. узято на облік понад 1 млн внутрішньо переміщених осіб. На території району ця цифра становить 151 чол.

  Про вирішення проблемних питань людей,які вимушені були покинути свої домівки говорилось на засіданні «круглого столу»,

який відбувся 14 червня 2016 року за участю робочої групи Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації під керівництвом заступника директора Департаменту, начальника управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталі Квят, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, заступника голови райдержадміністрації Юрія Колесника, секретаря міської ради Олександра Мацери, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, які опікуються питаннями внутрішньо – переселених осіб.

  Відкрила засідання заступник директора Департаменту, начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталія Квят. Вона ознайомила присутніх із порядком денним та зазначила, що вивчення основних проблем переміщених осіб та сприяння якісного їх вирішення – основне завдання влади усіх рівнів.

  Радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області Станіслав Данілов зазначив, що в ході сьогоднішньої зустрічі потрібно максимально обговорити всі питання, з якими звертаються внутрішньо переміщенні особи та напрацювати пропозиції по їх вирішенню.

  Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Надія Василик інформувала присутніх про роботу, яка проводиться в районі для забезпечення комфортного проживання даної категорії людей. В районі проживає 100 родин (151 чол.). Кожна родина знаходиться під опікою управління, якій приділяється максимальна увага з боку працівників. Переселеним особам нараховується та виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання.

  На сьогоднішній день 87 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі 31 дитина та 13 інвалідів і осіб похилого віку, отримали від Міжнародної організації з міграції громадян гуманітарну допомогу: 112 кг. продуктів харчування, 490 комплектів одягу, 19 гігієнічних наборів, 5 засобів обігріву, 22 ковдри та стільки ж комплектів постільної білизни, пральну машинку, медикаменти, іграшки та інше.

  Колективом управління соціального захисту 6 родинам було зібрано та передано продуктів харчування на суму близько 1000 грн.

  Найбільше проблем у переселених осіб викликає медичне забезпечення.

  Зі слів начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександра Ярмоленка - основною проблемою у медичному обслуговуванні переселенців є забезпечення безкоштовними лікарськими препаратами пільгової категорії. Та, вирішення цієї проблеми знаходиться в площині держаних органів влади. На районному рівні робиться все можливе для забезпечення пільговими медикаментами. Так, цього річ з районного бюджету виділено 150 тис. грн.. та 280 тис. грн.. на інсулін.

  Про роботу, яка проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради інформував начальник Валерій Безверхній. Заступник начальника управління Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Наталя Абрамова зазначила, що на даний час 132 особи із числа внутрішньо переміщених отримують пенсії. Заборгованості по виплатах немає. Про працевлаштування переселених осіб вела мову начальник Жмеринського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Когут. Вона відмітила тісну співпрацю всіх служб району у напрямку забезпечення соціального захисту переміщених осіб. У зв’язку із припиненням діяльності багатьох підприємств на залізниці, забезпечення робочими місцями наразі є болюча тема для району та міста. Проте, працівниками центру зайнятості проводяться всі можливі заходи для працевлаштування, в першу чергу внутрішнопереміщених осіб. На сьогоднішній день влаштовано 20 чол. З них, 3 відкрили свою справу. Наразі, на обліку перебуває 5 осіб.

  Одна молода жінка влаштована на роботу до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

  Перший заступник голови райдержадміністрації інформував про адаптацію дітей в навчальних закладах. На даний час в районі проживають 13 школярів та 3 вихованців дитячих садочках. Всі вони забезпечені безкоштовним харчуванням , підручниками та комфортно себе почувають . конфліктних ситуацій в навчальних закладах не було.

  Про роботу із переселенцями центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді інформував директор Руслан Осіпчук, зазначаючи, що всі родини взято під соціальний супровід, вивчені їх матеріально – побутові умови та надається максимальна психологічна підтримка.

  Про обслуговування внутрішньо переміщених осіб доповів керуючий Жмеринським відділенням ПАТ «Державний ощадний банк України» Микола Завадський. Голова громадської організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Сіткевич інформувала про посильну допомогу, яку надає її організація. Вона зазначила, що в 2015 році 108 особам надано допомогу на суму 18358 грн. в 2016 – 57 особам на суму – 16225 грн. При громадській організації постійно працює база одягу, де кожний день внутрішньо переселені особи підбирають собі. 23 особи пільгових категорій незабаром отримають ваучери для ото варення в мережі магазинів «Сільпо».

  Із своїми проблемами поділились внутрішньо переміщені особи. Головна із них це недостатнє фінансування, оформлення субсидій, пільги на проїзд, безкоштовне оздоровлення дітей.

  Начальник відділу допомоги учасникам АТО Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Андрій Грачов акцентував увагу на співпраці органів влади із центрами надання допомоги учасникам антитерористичної операції. На завершення перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Млнастирський подякував всім за роботу, зазначаючи, що дані зібрання є дуже корисними та важливими у вирішенні проблемних питань внутрішньо переміщених осіб.