Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 5309, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити свою назву, вказавши у ній свою приналежність до Російської православної церкви.

  «Я вітаю український парламент, я вітаю український народ з цим великим історичним рішенням. Як би не біснувався «русскій мір», український парламент у надважливих речах згуртовується і голосує разом.

  Велика честь і хвала усім фракціям та народним депутатам, які підтримали ці рішення», — зазначив після ухвалення цього законопроекту Голова Верховної Ради Андрій Парубій. Відкривши засідання, голова парламенту повідомив, що під час Об’єднавчого Собору до нього звернувся Патріарх Філарет з проханням внести до порядку денного та розглянути два важливі для утвердження української церкви документи. За словами голови парламенту, це законопроект № 5309 про внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, та законопроект № 4128 про внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підлеглості). «Просив би всіх народних депутатів почути прохання Патріарха Філарета і підтримати ці законопроекти, які допоможуть утвердити Українську Православну Церкву та здобути їй ширшу прихильність і підтримку в Україні», — зазначив А. Парубій.