Молоді батьки досить часто відмовляють собі у повноцінному відпочинку, кар‘єрі та улюбленій справі. Одні можуть довірити малюка на кілька годин бабусі, інші – не мають такої змоги. У цій ситуації виходом стане няня для дитини, адже довіривши крихітку доглядальниці, ви можете повноцінно працювати та заробляти кошти для розвитку та навчання дитини.

  Тут держава не залишається осторонь, з початку наступного року сім’ї з маленькими дітьми зможуть користуватися державною послугою – «муніципальна няня».

  Вона буде доступна працюючим сім’ям, де є дитина віком до трьох років, незалежно від їхнього матеріального становища.

  Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства)»: «послуга «муніципальна няня» ̶̶ адміністративна послуга щодо підтримки батьків/опікунів для забезпечення догляду за їхньою дитиною до трьох років».

  За кожен місяць користування послугами «муніципальної няні», батьки зможуть отримати компенсацію у вигляді податкової знижки у розмірі не більше прожиткового мінімуму на дитину до 6 років, чинного на 1 грудня звітного податкового року (у 2018 році – ця сума становить 1626 грн).

  Тобто, умовно кажучи, якби батьки користувались послугою «муніципальна няня» у 2018 році, то держава надала би батькам до 1626 грн. компенсації за один місяць користування цією послугою.

  Для отримання податкової знижки, батькам необхідно буде, до 31 грудня наступного за звітним року, подати до своєї податкової інспекції податкову декларацію про майновий стан і доходи разом із необхідними документами:

  • договір про надання послуг муніципальної няні;
  • чеки/квитанції про сплату цих послуг;
  • копія паспорту та ідентифікаційного коду.

  Тобто, якщо батьки користуватимуться послугами муніципальної няні у 2019 році, то податкову декларацію вони повинні подати до 31 грудня 2020 року. Якщо до цього строку декларація не буде подана - знижка за цей період втрачається.

  Відповідно до законопроекту, знижку зможуть отримати також і фізичні особи-підприємці, які користуються послугами муніципальної няні.

  Кабінетом Міністрі України буде розроблено окремий порядок, у якому будуть вказані, які ФОПи матимуть право на відшкодування вартості послуг «муніципальна няня».

  Найголовніше те, що доглядальницю для дитини можна буде обрати самостійно. При чому, така послуга не відбере у батьків ні декретних виплат, ні відпуски.

  Начальник відділу «Жмеринського бюро правової допомоги » В.С.Цимбал