Напевно, кожна людина хоч раз у житті стикалася з харчовими отруєннями, які доставляли не тільки масу неприємних відчуттів, але і проблем для здоров’я в цілому. Отруєння продуктами харчування можуть бути мікробної і немікробной етіології. Харчові отруєння мікробного походження виникають від вживання їжі, що містить живих мікробів або їх отрути – це ботулізм, токсикоінфекції викликані умовно- патогенними мікроорганізмами та ін. Харчові отруєння немікробного походження поділяються на отруєння :

  • продуктами отруйними за своєю природою – грибами, ядрами кісточкових плодів, сирою квасолею, деякими видами риб;
  • продуктами тимчасово отруйними – пророслою картоплею, звареною зі шкіркою, окремими видами риб (маринка, осман та ін.) в період нересту;
  • отруйними домішками – цинком, свинцем, міддю, миш’яком.

  Отруєння солями важких металів, а саме свинцем, міддю, цинком може спостерігаєтися при використанні посуду, обладнання, інвентарю не за призначенням або виготовлених з матеріалів, що не відповідають гігієнічним вимогам. У харчові продукти метали можуть потрапляти з грунту при забрудненні його промисловими викидами, автотранспортом та ін. Отруєння миш’яком спостерігається при потраплянні його в харчові продукти при недбалому зберіганні миш’яковистих препаратів або при вживанні овочів, плодів оброблених отрутохімікатами, що містять миш’як.

  Заходами профілактики отруєння є ретельне миття овочів, плодів і контроль за збереженням і застосуванням отрутохімікатів. Харчові отруєння немікробного походження часом не можна передбачити.

  Для того щоб захиститися від них, не потрібно вживати сумнівні продукти, а при перших же симптомах звертатися за кваліфікованою медичною допомогою. Найчастіше, витрачений час на самолікування сильно скорочує можливості раціональної терапії.