В сесійному залі Жмеринської районної ради 12 грудня 2018 року відбулося розширене засідання Президії районної організації ВФСТ «Колос». Участь у засіданні взяли: заступник голови обласної організації ВФСТ «Колос» В.Мохник, заступник голови районної ради Е.Крайнік, очільники територіальних громад, вчителі та викладачі фізичної культури в освітніх закладах району, спортсмени, фізкультурники, ветерани спорту, інструктори з питань фізичної культури та спорту при селищній, сільських радах.

  Голова ради районної організації ВФСТ «Колос» В.Марчук озвучив порядок денний наради. В ході зібрання заплановано заслухати звіт про роботу в 2018 році спортивного товариства, а також відділу у справах молоді та спорту за 4 місяці роботи. Також затвердити план роботи товариства на 2019 рік, календарний план спортивних змагань. За підсумками проведення спортивних заходів нагородити переможців та призерів змагань.

  У своїй доповіді В.Марчук повідомив, що впродовж 2018 року спортивно-масові заходи здійснювалися згідно до затвердженої сесією районної ради Програми розвитку фізичної культури та спорту на теренах району. До участі у заходах було залучено 15 підприємств, установ та організацій району, 22 сільських та 1 селищна ради, Северинівська і частково Гніванська ОТГ, загалом 5 тис. жителів. Проведення усіх спортивних заходів стало можливим завдяки наданню фінансової підтримки з боку територіальних громад, за що Василь Михайлович щиро подякував їх очільникам. Також було залучено понад 60 тис. грн.. спонсорських коштів. Проведено впродовж року 136 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь близько 6 тис. фізкультурників району. Збірні команди району взяли активну участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту. В обласному рейтингу серед сільських районів Вінниччини ВФСТ «Колос» район зайняв третє місце.

  У зв’язку з розформуванням відділу у справах молоді та спорту вся відповідальність за проведення спортивно-масових заходів лягла на ФСТ «Колос». В наступному році планується відновити роботу інструкторів з питань фізичної культури та спорту при сільських радах. Обов’язковим буде й проведення традиційних змагань, спортивно-масових заходів з нагоди державних свят, кубків пам’яті та на призи відомих людей Жмеринщини.

  Серед найвищих досягнень року відзначив перемогу команди Браїлівської територіальної громади в обласних сільських спортивних іграх, які тримають першість вже другий рік поспіль. А також її участь у Всеукраїнських сільських спортивних іграх у Ворохті, де команда посіла 4 почесне місце серед 24 команд, таким чином покращивши свій результат на три позиції у порівняні з 2017 роком. Вперше в області було проведено спортивні змагання серед ОТГ, на яких першість отримала команда Северинівської ОТГ. Захищаючи честь області на Всеукраїнських спортивних іграх команда стала 7 серед 25. Високих результатів досягли Браїлівські волейболісти, вони стали бронзовими призерами Всеукраїнських сільських спортивних ігор, чемпіонами Вінницької області та Вінницької аматорської ліги, що є результатом високого рівня підготовки спортсменів, великої роботи тренера і спонсора І.Карпенка, підтримки селищної ради під керівництвом В.Резедента, сільськогосподарських підприємств.

  В.Марчук відзначив роботу тренерів ДЮСШ з дзюдо, сумо, волейболу, футболу, вихованці яких показали гарні результати під час змагань.

  Голова ради районної організації ВФСТ «Колос» висловив сподівання на подальшу підтримку з боку територіальних громад, адже з районного бюджету виділено часткове фінансування.

  В ході обговорення доповіді виступили: члени Президії - Браїлівський селищний голова В.Резедент, голова ради ветеранів спорту П.Бойцун, заступник голови районної ради Е.Крайнік, а також староста сіл Могилівка та Демидівка Гніванської ОТГ Ю.Мельник. Всі були єдині в думці, що фізичну культуру та спорт потрібно розвивати, адже це є засіб до оздоровлення, залучати якомога більше людей до занять. Завіряли у подальшій підтримці товариства у його діяльності, ділилися планами на наступний рік та оцінили роботу спортивного товариства на «задовільно».

  У своєму виступі В.Мохник наголосив на важливості спортивно-масової роботи, особливо розвитку спорту на селі, високо оцінив роботу районного спортивного товариства та особисто його очільника В.Марчука. Закликав керівництво району підтримати галузь. В.Марчук зачитав проект рішення засідання, яке було одноголосно підтримане. Роботу районної організації ВФСТ «Колос» визнано задовільною. Затверджено підсумки районного огляду – конкурсу серед сільських, селищної громад, ОТГ з організації фізкультурно-масової, спортивної роботи, участі в районних, обласних, Всеукраїнських змаганнях, районних літніх сільських спортивних ігор, районних сільських молодіжних ігор, районної спартакіади ветеранів Жмеринщини. Також постановою визначено пріоритетні напрямки роботи у 2019 році. Зокрема, це виконання районних програм «Розвитку фізичної культури та спорту Жмеринщини на 2017-2022 роки», «Розвитку футболу», «Національно-патріотичного виховання молоді району на 2018-2023 роки», «Розвитку туризму», введення посад інструкторів, відкриття фізкультурно-оздоровчих клубів при сільських радах, будівництво та ремонт спорткомплексів в смт.Браїлів та с.Станіславчик, проведення традиційних спортивних ігор, а також започаткування проведення спартакіади допризовної молоді, виробничих установ, спортивних ігор серед фермерів та сільгоспформувань.

  Згідно постанови за підсумками проведених змагань проведено нагородження переможців та призерів, кращих спортсменів, інструкторів, вчителів, викладачів і тренерів, очільників територіальних громад кубками, дипломами та пам’ятними подарунками.