Володимир Гройсман: Завдання Уряду - створити сталу систему залучення інвестицій в Україну

  Уряд докладатиме зусиль для зменшення зарегульованості, подолання зловживань з боку контролюючих органів, забезпечення стабільності системи та верховенства права з метою створення сприятливих умов для залучення інвестицій в Україну. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Шведсько-українського бізнес-форуму у Києві у понеділок, 13 червня.

  "Наше завдання полягає у тому, щоби створити розумні регуляції, унеможливити будь-які зловживання з боку контролюючих органів, створити систему настільки сталою, щоб ви могли абсолютно вільно прогнозувати свої інвестиції в українську економіку, - заявив Володимир Гройсман, звертаючись до представників бізнесу. - Умови ведення бізнесу мають бути комфортними, незважаючи на те, яким є походження інвестицій".

  Прем'єр-міністр повідомив, що з цією метою незабаром при Уряді створять Агентствосупроводження інвестицій.

  За його словами, "домашнє завдання" Уряду – створити сприятливі, прості умови, за яких інвестори могли вільно займатися бізнесом. "Ваше завдання робити власну справу, наше завдання – все зробити навколо, щоб у вас не було жодних проблем: ні з землею, ні з дозволами, ні з будь-чим іншим", – зазначив він.

  Прем'єр-міністр закликав представників бізнесу інвестувати в Україну та запевнив у повному сприянні Уряду. "Хочу запевнити від імені Уряду України, що ми будемо робити усе залежне від себе у межах повноважень, щоби проводити подальшу дерегуляцію. Ми будемо все робити для того, щоб утверджувати верховенство права. Ми будемо робити кроки, які створять належний клімат для вашого бізнесу, – підкреслив він. – У нас є достатньо політичної волі, щоб забезпечити можливість для вільного розвитку бізнесу, для залучення інвестицій", – наголосив Володимир Гройсман.

  Серед найбільш перспективних сфер в Україні, що можуть "приносити успіх для тих, хто інвестує, та для нашої країни", за його словами, є галузь енергоефективності, ІТ-сектор та аграрний комплекс.

 Голова Уряду зазначив, що запорукою захисту інвестицій є утвердження верховенства права та зміна системи правосуддя. У цьому контексті він нагадав, що напередодні Верховна Рада України ухвалила зміни до Конституції, "чим розпочала масштабну реформу судової системи". Це дозволить перезавантажити систему та дасть можливість прийти до неї новим чесним фахівцям. Разом з тим\, "ті, хто вірою служив у системі судової гілки влади, зможуть отримати публічну можливість залишитися далі працювати у цій системі", – зазначив Володимир Гройсман.

  Основою залучення інвестицій є сильна економіка, зазначив Володимир Гройсман. Саме тому головний пріоритет роботи Уряду – забезпечення макроекономічної стабільності в країні, а також подальша дерегуляція.

  Прем'єр-міністр поінформував про здійснені Урядом кроки, зокрема початок реформи державної служби, української митниці. Також цього року буде запроваджене електронне декларування, зауважив він.

  Крім того, Уряд докладатиме зусиль для забезпечення сталості податкової системи в Україні. З цією метою Уряд буде реагувати на сигнали від бізнесу, зазначив Володимир Гройсман. Водночас податкове законодавство має бути змінено таким чином, щоб нова система була прогнозованою та легкою у застосуванні. Для цього, за його словами, потрібно забезпечити неможливість внесення змін до податкового законодавства у найближчі роки, "щоб ви чітко бачили, з якою системою вам потрібно буде працювати", зазначив Прем'єр-міністр, звертаючись до представників бізнесу.

  Володимир Гройсман також висловив переконання, що до кінця цього року буде забезпечена стабільність економіки держави. "Я думаю, що до кінця цього року ми будемо бачити кроки, які дозволять чітко пересвідчитися, що реформи тривають і зміни відбуваються", - зазначив він.

  Голова Уряду зауважив великий потенціал взаємодії України та Швеції, зокрема у сферах залучення інвестицій та розвитку торгівлі. "Сьогодні дуже важливо, щоби наші двосторонні відносити розвивалися. Ми розуміємо, що в даному випадку українська влада має "домашнє завдання", - заявив Володимир Гройсман. - Ми маємо створити умови для розвитку наших двосторонніх динамічних відносин".

  Прем'єр-міністр побажав представникам бізнесу успіху, стабільності і розвитку. "Тоді успішна буде і Україна, і буде забезпечена стабільність у нашій державі. Ваші успіхи - це успіхи України", - наголосив він.