Досить часто до нас звертаються водії, відносно яких інспектором поліції було винесено постанову про адміністративне правопорушення за порушення Правил дорожнього руху з питаннями про те, як, де та в який строк необхідно оплатити штраф, що буде, якщо його не сплатити, чи потрібно квитанцію про сплату відвозити в поліцію, як оплатити штраф, якщо порушення вчинене в одній області, а правопорушник проживає в іншій.

  Тому, у цій статті ми пояснимо порядок оплати штрафу та деякі нюанси при його оплаті.

  У випадку, якщо Вас зупинив інспектор поліції і повідомив про те, що Вами було порушено правила дорожнього руху і ним буде винесено постанову, Вам у першу чергу потрібно вирішити, чи погоджуєтесь Ви із (порушенням) постановою, чи будете оскаржувати її.

  Коли Ви погодились із винесеною постановою та накладеним штрафом, постає питання про те, як та в який строк цей штраф оплатити.

  В який строк необхідно оплатити штраф?

  Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).

  Де платити?

  Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України (ч. 3 ст. 307 КУпАП). Тобто, Ви можете оплатити штраф в будь-якому банку України. Також, у Вас є можливість оплатити штраф через мережу Інтернет на сайті https://gospay.online/dorozhnye-shtrafy.html.

  Що необхідно для оплати штрафу?

  Для оплати штрафу в банку необхідно мати при собі копію постанови, яку виписав інспектор поліції (або номер і серію постанови, дату винесення, розмір штрафу), паспорт, ідентифікаційний код правопорушника.

  На які реквізити платити штраф?

  Реквізити для оплати штрафу вказуються в правій частині постанови про накладення адміністративного стягнення. Як правило, це прямокутний відпечаток штампу червоного (синього) кольору, де зазначено розрахунковий рахунок, ЄДРПОУ, МФО, отримувач та призначення платежу.

  Необхідно звернути увагу, що оплачувати штраф потрібно лише на ті реквізити, що вказані в постанові, оскільки, на даний час оплата штрафів за порушення правил дорожнього руху здійснюється за реквізитами тієї області, де було вчинено правопорушення. За кожною областю закріплені свої реквізити й тому, у випадку оплати штрафу за реквізитами іншої області можуть виникнути проблеми із зарахуванням оплати штрафу.

  Чи потрібно квитанцію про сплату штрафу відвозити в поліцію?

  Квитанцію про сплату адміністративного штрафу по постанові інспектора поліції не потрібно нікуди відвозити, зарахування штрафу відбувається автоматично.

  Як перевірити, що сплачений мною штраф зараховано та чи немає в мене інших несплачених штрафів?

  Якщо Вас турбує питання про факт зарахування сплаченого Вами штрафу, наявності інших неоплачених штрафів - необхідно звернутися до будь-якого управління патрульної поліції (ДАІ) у відділ адміністративної практики, де інспектор проінформує Вас.

  Що буде, якщо не оплатити штраф?

  Примусове виконання постанови про стягнення штрафу передбачено ст. 308 КУпАП. Так, у разі несплати правопорушником штрафу у п’ятнадцятиденний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

  Отже, ми дали відповіді на найбільш популярні питання, що стосуються сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.

  В будь-якому випадку рекомендуємо Вам не порушувати ПДР, оскільки в першу чергу від цього залежить безпека як Вас і Ваших пасажирів, так й інших учасників дорожнього руху, а по-друге, такі порушення призводять до незапланованих витрат Ваших коштів та часу.

  Начальник відділу «Жмеринське бюро правової Цимбал В.С. допомоги»