До міжнародного Дня людей з інвалідністю 28 листопада 2018 року відбувся семінар з роботодавцями на тему: «Удосконалення співпраці служби зайнятості та роботодавців щодо забезпечення зайнятості інвалідів». Створення сприятливих умов праці для осіб з обмеженими фізичними можливостями з урахуванням рекомендацій МСЕК, професійних навичок і знань інваліда. У семінарі взяли участь представники кадрових служб Відділу освіти РДА, ТОВ «Куриловецьке і. К», ФГ «Він Сад», Жмеринської районної ДЮСШ, Районного Центру ССДМ, ПП Шовкалюка А.О., ТОВ «Аквабуд», Жмеринської Дирекції залізничних перевезень.

  Перед присутніми виступила директор Жмеринської міськрайонної філії Вінницького ОЦЗ Тетяна Когут. Вона надала інформацію про стан ринку праці, послуги роботодавцям та новітні стимули у працевлаштуванні. В доступній формі розповіла про права людей з інвалідністю на працю, вимоги до роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, стан подання вакансій. Особливу увагу директор приділила можливостям державної служби зайнятості щодо професійної реабілітації та результатам спільної діяльності роботодавців і Жмеринської філії.

  Продовжила семінар заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Олена Налуцишена, яка поінформувала, що у разі працевлаштування безробітних осіб з числа інвалідів на нові робочі місця, роботодавець має право отримати компенсаційні виплати з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів. Компенсація у розмірі єдиного внеску виплачується роботодавцю щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж 2-х років.

  Наприкінці семінару були обговорені шляхи подальшого розвитку співпраці служби зайнятості з роботодавцями щодо працевлаштування інвалідів, своєчасного подання інформації про попит на робочу силу (вакансії) та надані відповіді на запитання присутніх.

  Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Н.Сергієнко