В Жмеринській центральній районній бібліотеці впродовж останнього тижня проходить виставка, присвячена подіям Української революції 1917–1921 років. Для того, щоб охарактеризувати особливості революції в нашому краї, розповісти про участь відомих земляків у революційних подіях, показати героїзм учасників боротьби за незалежність України є доцільність в організації тематичних, навчально-виховних заходів, спрямованих на донесення інформації про ті події, виховання патріотизму, підвищення інтересу до історії України громадян.

  Працівниками бібліотеки організовуються екскурсійні заходи, під час яких до широкого загалу доносяться цікаві факти з історії національно-визвольної боротьби, її роль та наслідки для нашої держави.

  Метою виставки є вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917-1921років.

  Українська революція розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Проте вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Революція носила характер національно- та соціально-визвольний. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності.

  У березні 2017 року виповнилося 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

  Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.