Щороку, в останню суботу листопада, український народ поминає своїх невинно убієнних синів і дочок, які загинули внаслідок голодоморів, зокрема, в трагічні 1932 – 1933 роки.

  В територіальних громадах, школах, закладах культури району, у храмах і біля поминальних хрестів та спільних могил відбуваються скорботні заходи в пам'ять про мільйонів українців закатованих голодом. А всі, хто не байдужий до свого минулого, запалюють свічку пам’яті як знак скорботи і молитви.

  Районний захід з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів відбувся в Браїлові біля пам’ятного знака невинно убієнним синам України 23 листопада 2018 року за участю представників райдержадміністрації, районної ради, Браїлівської селищної ради, районного будинку культури, духовенства, учнів місцевих шкіл, громадськості.

  В своїх виступах Браїлівський селищний голова Валерій Резедент, заступник голови районної ради Володимир Бігас, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрій Рубан зазначили масштабність даної трагедії, що призвела до людських втрат, морального удару та позначилось на ментальності українського народу. Виступаючі закликали не допустити в майбутньому таких трагедій та завжди пам’ятати про заморених голодом земляків.

  Проникливо та розчулено звучали слова ведучих про пережите горе українців та зокрема браїлівчан. В страшному двобої з голодною смертю загинуло більше 70 жителів славного містечка, з них 26 – діти.

  Школярі тримали таблички з іменами загиблих дітей та по черзі називали їх, запалюючи в пам'ять про них свічу.

  Учасники зібрання вшанували пам'ять невинно убієнних голодом хвилиною мовчання.

  До пам’ятного Хреста всім убієнним синам України присутні поклали композиції з колосся, квіти , лампадки. Проникливо звучали патріотичні пісні з вуст працівників районного будинку творчості школярів та юнацтва.

  Священнослужитель місцевої церкви Михайло провів панахиду по жертвам голодоморів.