На території Жмеринського району, як і в цілому по Україні, продовжує зростати рівень захворюваності на кір. З початку року в населених пунктах району зареєстровано 63 випадки кору, рівень захворюваності склав 91,7 на 100 тис. нас., показник захворюваності в цілому по Україні склав 73,8 випадків на 100тис. нас., по Вінницькій області 82,8 на 100 тис. нас. За аналогічний період минулого року випадків кору не зареєстровано.

  Питома вага дітей серед усіх захворілих складає 80% - 51 дитина. Найбільш інтенсивний перебіг захворювання спостерігається серед нещеплених дітей.

  Станом на 23.11.21018р. зареєстровано спалах захворювання на кір в Станіславчицькій загальноосвітній школі – захворіло 11 дітей,Северинівській загальноосвітній школі-18 дітей Поодинокі випадки захворювання на кір реєструвалися в смт. Браїлів, селах Мартинівка, Леляки, Будьки, Тарасівка, Потоки, Тартак, Почапинці, Носківці, Кам’яногірка.

  Кір - висококонтагіозне захворювання, що вражає не лише дітей, а і дорослих. Вірус кору швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу , які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Кір- це керована інфекція і єдиний спосіб не захворіти та не отримати ускладнення – це щеплення .

  Із загальної кількості хворих 35% мають щеплення.

  Імунний прошарок населення району становить 71%. Для запобігання спалаху та епідемії необхідно вакцинувати 95%. Це необхідно також для формування колективного імунітету. Як відомо, щеплення не забезпечують 100% захист населення від інфекцій, але попереджають розвиток ускладнень.

  Крім вакцинації, в період підйому захворюваності необхідно:

  • уникати контакту з хворою людиною
  • уникати великого скупчення людей
  • часто провітрювати приміщення, в яких перебувають діти- учбові , робочі, житлові
  • проводити вологе прибирання в приміщеннях
  • при можливості знезаражувати повітря бактерицидними опромінювачами
  • при перших ознаках захворювання звертатися до лікаря для встановлення діагнозу та призначення лікування.

  Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Л.М.Кащук