Під час зустрічі з матір’ю учасника антитерористичної операції Ремес Ганною Прокопівною голова райдержадміністрації Олег Легеза разом із начальником Відділу у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Антоніною Гуліцькою вручили документи на отримання земельної ділянки в розмірі 2 га на території Біликовецької сільської ради, а саме наказ про дозвіл на розробку проектів землеустрою Головним управління Держгеокадастру у Вінницькій області та пообіцяли повне сприяння у всіх стадіях оформлення земельної ділянки.

  Наразі Віктор Ремес знаходиться в зоні проведення операції об’єднаних сил, мужньо захищаючи суверенітет нашої держави з самого початку ведення бойових дій на сході. Нагороджений нагородами вищого рівня: орденом «За мужність ІІІ ст.», відзнакою «За заслуги», нагрудними знаками « За військову доблесть», «За зразкову службу», ін..

  В ході бесіди з матір’ю Героя Олег Легеза зазначив, що завжди готовий сприяти у вирішенні проблемних питань учасників бойових дій на Сході України, особливо, що стосується виділення земельних ділянок.

  На сьогоднішній день Жмеринський район займає передові позиції в області щодо забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції. Відділом у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області приділяється цьому питанню велика увага.

  Так, Протягом 2018 року звернулися 492 учасника АТО щодо отримання земельних ділянок, з них:

  • 329 – отримали накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою Головним управління Держгеокадастру у Вінницькій області;
  • 159 – знаходяться на етапі розробки землевпорядної документації в проектних організаціях;
  • 116 – оформлено у приватну власність.

  Загалом за період з 2014 року по 01 листопада 2018 року до Відділу від учасників АТО надійшло 906 звернень щодо надання викопіювань на земельні ділянки загальною площею 1600,366га, з них для ведення особистого селянського господарства – 896 звернень загальною площею 1599,43га; для індивідуального садівництва – 10 загальною площею 0,9357га.

  Із 896 звернень громадян, що звернулись для отримання викопіювань на земельні ділянки для ведення ОСГ, 153 з них – це жителі м. Жмеринки, 743 - це жителі Жмеринського району та жителі інших регіонів України.

  Станом на сьогодні, 603 учасникам АТО підготовлено та видано накази про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність на загальну площу біля 843,00га на території району для вищезазначених потреб, що становить 67% від загальної кількості звернень.

  Тому, враховуючи результати проведеної роботи в цьому напрямку,слід вважати, що учасники антитерористичної операції Жмеринського району забезпечені земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства та індивідуального садівництва на 95% від загальної кількості.

  Начальником відділу та керівництвом району постійно проводиться прийом учасників АТО (позачергово та поза графіком особистого прийому), надаються консультації з порядку отримання земельних ділянок, актуалізованої інформації,яка оновлюється на сайті Головного управління.

  Спільно із відділом контролю за використанням та охороною земель у Жмеринському районі проводиться робота щодо пошуку нових земельних ділянок для резервування їх на сайті Головного управління.