Любіть Україну у сні й наяву,
  Вишневу свою Україну,
  Красу її вічну живу і нову,
  І мову її солов’їну.

  В. Сосюра

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Це організовується для того, щоб привернути увагу школярів до вивчення рідного слова, до історії української книги і до сучасних її проблем.

  З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури до написання ХVІІІ Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності «Крила України» активно долучилися учні, вчителі, батьки, а також керівники загальноосвітніх навчальних закладів. Кожен з учасників мав змогу ще раз перевірити свою орфографічну й пунктуаційну грамотність, а головне – відчути себе невід’ємною частинкою великого народу, багатого на славну історію.

  З великою мірою відповідальності віднеслись до Всеукраїнської акції керівники та вчителі-філологи Браїлівської, Носковецької, Станіславчицької Почапинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Браїлівської, Мовчанської, Кацмазівської, Будецької ЗОШ І-ІІ ст. шкіл.

  Зокрема у Браїлівській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено низку виховних заходів зі школярами різних вікових категорій. Класні керівники 2-4 класів провели вікторини, конкурси на краще читання віршів.

  Учні 7-Б класу (класний керівник Церковна О.О.) підготували літературно-музичну композицію «О рідна мово, хто без тебе я?». Учні 8-11 класів приєдналися до написання ХVІІІ Всеукраїнського диктанту національної єдності. Вони вкотре перевірили свої орфографічні та пунктуаційні вміння. Якщо хтось і помилився в написанні, головне – торкнутися серцем до мелодійного, калинового Українського Слова!

  Не залишився осторонь від святкування Дня української писемності та мови Сербинівський НВК І-ІІІ ступенів. З нагоди свята учні 7 класу провели усний журнал «І там, де звучить рідна мова, живе український народ». А також учителі НВК, старшокласники та всі бажаючі учні приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності. Кожен відчував відповідальність і хвилювання, вклав душу і всі знання з мови для отримання гарного результату.

  Традиційно в Коростівецькій школі проводяться заходи до Дня української писемності та мови. Цього року для учнів 5 та 9 класів проведено мовознавчу вікторину «Найрозумніший», організовано виставку «Літературними стежками рідного краю»

  Кам’яногірська шкільна родина також долучилася до святкування цієї дати. Проведено святкову лінійку Учні 8-9 класів та вчителі написали радіодиктант національної єдності «Крила України».

  Створили свій осередок написання радіодиктанту працівники відділу освіти і районного методичного кабінету, таким чином продемонстрували небайдужість до українського слова, а головне – до національного єднання.

  Пам'ятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б'є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.

  Методист Кравчук Л.О.