В Жмеринській районній державній адміністрації за ініціативи начальника відділу охорони здоров’я О.Ярмоленка 13 листопада 2018 року відбулася нарада з директорами загальноосвітніх шкіл, завідувачами дошкільних навчальних закладів району та міста. У нараді взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, головний лікар РМЦ ПМСД О.Калінський, заступник головного лікаря Центру з питань материнства та дитинства Л.Мельник.

  О.Монастирський поінформував присутніх, що причиною зібрання є високий рівень захворюваності дітей на кір. Тому було ініційовано зустріч з метою відпрацювання спільних дій для убезпечення поширення інфекційних захворювань.

  Лікар загальної практики ЦПМСД І.Юзвак дала характеристику захворюванню – симптоми, методи лікування, ускладнення, профілактика. Наголосила на необхідності вакцинації проти кору. Поінформувала про 4 випадки захворювання на дифтерію, які зафіксовано в Україні у вересні цього року.

  Л.Мельник інформував про те, що на Жмеринщині зафіксовано 46 випадків захворювання на кір, 27 з них діти. В розрізі шкіл та ДНЗ міста і району озвучив стан захворюваності та охоплення щепленням. Зазначив, що статистика свідчить про те, що в середовищі вакцинованих людей захворювання протікає в легких формах.

  О.Ярмоленко наголошував на відповідальності лікарів та батьків за проведення щеплення дітей, про проблему низького імунітету. Вів мову про доцільність перебування невакцинованих дітей в освітніх закладах, а також великий процент відмовників від вакцинації. Відзначив, що в Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» в ст..15 «Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах» йдеться про те, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям,які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його. Працівники дитячих закладів зобов'язані: вести постійне спостереження за станом здоров'я дітей, а в разі виявлення хворого на інфекційну хворобу-вжити заходів для його ізоляції від здорових дітей та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я. Олександр Миколайович наголосив на тому, що відповідальність за допуск дітей до навчального процесу несе медична сестра освітнього закладу, в разі її відсутності відповідальність бере на себе його керівник. Також зазначив, що наша спільна мета захистити дітей, а також себе від прикрих випадків з тяжкими наслідками та несення за це відповідальності. Говорив про ведення роз’яснювальної роботи, відповідав на запитання. А також запропонував працівникам освіти провести щеплення проти кору. Акцентував увагу на 4 важливих моментах – проведення щоденного моніторингу стану здоров’я дітей, проведення щеплення працівників освіти та дітей, проведення карантинних заходів. Завершив свій виступ заявою про те, що з сьогоднішнього дня діти, які не мають щеплення не будуть допущені до навчального процесу, відповідно до чинного законодавства.