В Жмеринській місцевій прокуратурі провели міжвідомчу нараду щодо стану протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

  Зокрема, у роботі взяли участь представники територіальних органів поліції та районних секторів ГУ ДСНС України у Вінницькій області, що територіально здійснюють свої повноваження на території Жмеринського, Барського, Тиврівського, Гніванського та Шаргородського районів, також представник Жмеринської міської ради та представники Жмеринської, Барської та Шаргородської районних державних адміністрацій.

  На нараді обговорено необхідність вжиття спільних заходів з метою протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на території Жмеринського, Барського, Тиврівського, Гніванського та Шаргородського районів.

  Виконуючий обов’язків керівника Жмеринської місцевої прокуратури Олександр Мілієнко звернув увагу присутніх на те, що переважна більшість нелегальних АЗС розташовані на територіях промислових і сільськогосподарських підприємств, у гаражних кооперативах, платних стоянках, або у сільській місцевості. На таких станціях пальне реалізовується без застосування касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій), належного оформлення із працівниками трудових відносин. Як наслідок, не відбувається сплата податку з доходів фізичних осіб, акцизного податку, а також ненарахування і несплата єдиного соціального внеску (що позбавляє працівників соціального захисту зі сторони держави) Важливим при взаємодії правоохоронних та контролюючих органів є своєчасний взаємообмін інформацією про виявлені порушення у діяльності заправних станцій, взаємозвірка повноти оформлення необхідної документації щодо землекористування, дозволів на будівництво та введення в експлуатацію, дотримання норм безпеки тощо.

  Окрім того,зазначено про необхідність невідкладно активізувати та посилити роботу як зі сторони правоохоронних і контролюючих органів, так і зі сторони органів державної влади та місцевого самоврядування.

  Відтак, за результатами наради вирішено утворити міжвідомчу робочу групу.

  Хочеться також звернути увагу громадян, які проживають на території Жмеринського, Барського, Тиврівського, Гніванського та Шаргородського районів, не залишайте поза Вашою увагою питання протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів. Про кожен такий факт повідомляйте правоохоронні та контролюючі органи.

  Прокурор Жмеринської місцевої прокуратури юрист 1 класу М. Остапенко