В Жмеринській районній державній адміністрації, під головуванням заступника голови Олега Матвієнка відбулася нарада стосовно використання земельних ділянок державної власності водного фонду. У нараді взяли участь: начальник управління агропромислового та економічного розвитку Катерина Цабак, її заступник Яків Парчевський та головний спеціаліст управління Олена Бойченко, завідувач юридичного сектору Юрій Сенько.

  На нараді обговорювалися питання приведення показників по сплаті орендної плати до середьообласних, слід зазначити, що на сьогоднішній день вони значно нижчі, а також внесення ряду змін до діючих договорів оренди. Зміни стосуються приведення договірних стосунків між адміністрацією та суб’єктами господарювання до вимог чинного законодавства, а саме Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Податкового кодексу України , ЗУ «Про оренду землі», ЗУ «Про аквакультуру», ЗУ «Оцінку землі».

  Нажаль, орендарі водних об’єктів ігнорують вимогу збільшення орендної плати, що прямо передбачено чинним законодавством, ухиляються від діалогу стосовно даного питання, допускають грубі порушення законодавства, що призводить до значного недоотримання коштів місцевими бюджетами. В результаті обговорення проблем, які виникли довкола використання водних об’єктів, учасники наради дійшли до висновку, що надалі, у разі ігнорування законних вимог з боку орендарів водних об’єктів, адміністрація як сторона договору спільно з Жмеринською місцевою прокуратурою будуть змушені звертатися до суду з клопотанням про припинення договорів оренди.