На засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню

  Розширено напрямки використання субсидії

  Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%. Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:

  •   отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;
  •   досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;
  •   отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. 

  Субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

  Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

  • Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу

  Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

  Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій.Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

  • особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
  • члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

  Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально

  Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

  Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку

  При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

  До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону.

  До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація 2500грн., за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

  У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень).

  Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

  Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

  • за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
  • за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;
  • за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

  Зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

  Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій, а також проведення попереднього запису на прийом до спеціалістів відділу у робочі дні з 8.00 до 17.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія: 2-10-89

  Головний спеціаліст відділу призначення соціальних допомог Інна Жарук