Осіння пора року є найбільш сприятливою для розповсюдження хвороб дітей та дорослих, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Однією із таких є кір.

  Кір – це інфекційна хвороба, яку спричиняє вірус з роду Morbilli virus, а не бактерія, як ми звикли. Характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

  Інкубаційний період кору становить від 7 до 21, рідше 28 днів.

  Симптоми захворювання:

  Початок захворювання гострий. У хворих з’являються симптоми інтоксикації, катаральні явища. Температура, звичайно, висока, турбує головний біль, слабкість, нежить, кашель, виникають симптоми кон’юнктивіту. До кінця першого – початку 2-го тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою. Це цінна діагностична ознака, патогномонічний симптом, що дозволяє поставити діагноз до появи висипу. Він носить назву «пляма Копліка». Плями існують 2-3 дні, іноді довше і, зазвичай, зникають з появою висипу. Температура на короткий час знижується, потім підвищується знов, і у хворого з’являється висип. Перші елементи висипу з’являються за вухами і на обличчі, потім висип поширюється на тулуб і кінцівки. Елементами висипу є плями – папули (горбики), що підносяться над поверхнею шкіри. Зникнення висипу відбувається у зворотній послідовності, тобто він починає згасати спочатку на кінцівках, потім на тулубі і нарешті на обличчі. У хворих частий пульс, низький тиск. Іноді спостерігається ураження шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота і блювання, почастішання випорожнень. Необхідно пам’ятати, що в наш час кір зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих, причому перебігає, як правило, важче. В більшості випадків кір перебігає сприятливо, але в дорослих при розвитку ускладнень, особливо енцефаліту і менінгоенцефаліту, великий ризик летальних наслідків.

  При неускладненому перебігу захворювання, дітей лікують вдома, дорослих, звичайно, госпіталізують. Ослабленим хворим вводять протикоровий імуноглобулін.

  Профілактика кору тільки одна - вакцинація!!!

  Жмеринський район повністю забезпечений вакциною «Пріорікс» - це комбінована вакцина від кору, краснухи та епідемічного паротиту. Щеплення робиться два рази - в 12 місяців та шість років, але якщо ваша дитина не отримала щеплення по віку, це не проблема вакцинуватись можна в даний час, тому що вакцинація від кору робиться до 17 років 11 місяців. Країна виробник вакцини Бельгія, яка відома своїми якісними вакцинами Інфанрікс, ІнранріксГекса, ІнфанриксІПВ.

  За більш детальною інформацією звертайтесь до вашого сімейного лікаря.

  Пам’ятайте: «Майбутнє належить медицині профілактичній» – це крилата фраза нашого земляка М.І. Пирогова.

  З середини жовтня 2018 року по сьогоднішній день в м. Жмеринка та Жмеринському районі зафіксовано 14 звернень пацієнтів з симптомами кору, серед яких одна вагітна жінка.

  Основна кількість пацієнтів виявлена в школі с. Станіславчик – 11 школярів.

  Усі хто захворів та контактні особи оглянуті сімейним лікарем, пройшли амбулаторне та 5 пацієнтів стаціонарне лікування.

  25 жовтня 2018 р. відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Жмеринської РДА, на якій прийнято рішення про призупинення навчального процесу в Станіславчицькій ЗОШ І-ІІІ ст.. на карантинний період.

  Заступник гол. лікаря КНП «Жмеринський РМЦ ПМСД» з охорони дитинства та материнства Л.Л.Мельник