Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна , яка торкнулася і нашої держави. З 1942 по 1944 рр. тривав важкий шлях визволення України. Наша держава входить до числа країн, які найбільш постраждали від нацизму – як від воєнних дій, так і від військових злочинів.

  В день визволення України від фашистських загарбників, 28 жовтня, ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій.

  На Жмеринщині гідно відзначено 74 - річницю визволення України . Відвідини ветеранів війни, солдатських вдів представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатами, зустрічі учнівської молоді з фронтовиками, а також мітинги і покладання вінків та квітів до пам’ятників загиблим воїнам – це те найменше, чим ми можемо віддячити нашим визволителям. Представники районної державної адміністрації і районної ради, ветеранської організації, засобів масової інформації та громадськості вшанували пам’ять загиблих воїнів-визволителів України покладанням корзин з квітами та проведенням урочистого мітингу біля пам’ятника.

  Хвилиною мовчання вшанували пам’ять славних героїв-визволителів, які віддали життя у боротьбі за Україну.