В с.Рів 25 жовтня 2018 року відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Жмеринської районної ради, на якому розглянуто актуальні питання життєдіяльності району. До участі у засіданні було запрошено: голову районної державної адміністрації О.Легезу, його першого заступника О.Монастирського та заступника О.Матвієнка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району, очільників територіальних громад, представників засобів масової інформації.

  Гостей зустрічала очільниця громади А.Садовник, яка презентувала відремонтоване приміщення сільської ради.

  Директор школи М.Левківський провів екскурсію коридорами навчального закладу, в якому навчається 55 учнів. Відзначив ті зміни, які відбулися за останніх 3 роки. Наразі, проведено заміну вікон, мощення периметру будівлі, зроблено внутрішню вбиральню.

  Учасники зібрання відвідали і Рівський ФАП. Завідувач тут фельдшер І.Власюк, яку характеризували з найкращого боку. На ФАПі зроблено капітальний ремонт, підведено водогін, облаштовано внутрішню вбиральню, забезпечено всім необхідним інвентарем та обладнанням.

  Саме засідання мало відбутися в сільському клубі, шлях до якого лежав через річку Рів по нещодавно спорудженому мосту, який є гордістю рівчан та найкращим реалізованим проектом очільниці громади.

  Сільський клуб, який височить на підвищенні, теж зазнав кардинальних змін, його можна сказати, наново відбудували. Тепер він став осередком культурного розвитку рівських жителів. Тут працюють різноманітні гуртки для дітей та дорослих, проводяться святкові заходи, наради, збори. На думку А.Садовник саме культура об’єднує та гуртує громаду.

  В громаді проведено багато інших робіт з благоустрою – вуличне освітлення, ремонт доріг, встановлення дитячих майданчиків, т.п..

  Про всі досягнення А.Садовник розповіла та показала на слайдах під час свого виступу, яким, по суті, і розпочато роботу Координаційної ради.

  Про хід впровадження реформи первинної медичної допомоги в районі доповідали начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко та головний лікар РМЦ ПМСД О.Калінський. Інформували про покращення матеріально-технічної бази медичних закладів, проведення реконструкцій та ремонтних робіт, перебіг кампанії з укладання декларацій населення з сімейними лікарями. На даний час понад 62 % жителів Жмеринщини обрали собі сімейного лікаря. З метою покращення медичного обслуговування населення ними було презентовано проект спроможної мережі первинної медичної допомоги району. Сільським та селищному головам рекомендовано на сесіях розглянути питання про перепрофілювання ФАПів в медичні пункти тимчасового базування, прийняття у комунальну власність приміщень ФАП та ФП, а також про затвердження програм підтримки закладів охорони здоров’я.

  Питання медицини викликало тривалу дискусію в залі, але проект рішення було підтримано більшістю голосів.

  Начальник управління соціального захисту населення Н.Василик поінформувала про стан призначення пільг та житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг населенню району. Зокрема, повідомила що управлінням обслуговується 22 тис. осіб пільгових категорій, які проживають в районі. Більш детально зупинилася на 7 пунктах, якими доповнено травневу постанову Кабінету Міністрів України про порядок призначення та нарахування субсидій. Також розповіла про те, що в районі вже вручено нещодавнім породіллям 42 «пакунки малюка», вартість кожного 3228 грн. 87 коп. Ще повідомила про надання грошової компенсації за технічне забезпечення людей з вадами слуху. Подякувала очільникам громад за співпрацю.

  Начальник відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Гуліцька у своєму виступі зазначила, що головним завданням відділу є забезпечення надання якісних адміністративних послуг населенню. Інформувала про забезпечення на 90% учасників АТО земельними ділянками та наголосила на дотриманні чіткого алгоритму взаємодії органів місцевого самоврядування з відділом у питанні реалізації права надання земельних ділянок даній категорії громадян. Також вела мову про необхідність виготовлення технічної документації з нормативно-грошової оцінки населених пунктів. Звернулася з проханням забезпечити своєчасне подання щомісячної звітності до відділу. Закликала до подальшої співпраці та порозуміння.

  Земельні питання також викликали масу запитань в учасників зібрання та активну дискусію.

  В ході роботи Координаційної ради голова районної ради В.Малярчук нагадав про сплату членських внесків до обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, про прийняття архівних документів на зберігання до сільських, селищної рад та про онлайн семінар «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування», який відбудеться 31 жовтня.

  Голова райдержадміністрації О.Легеза поінформував очільників громад про те, що незабаром в населених пунктах працюватиме мобільний сервісний центр, в якому можна буде здійснити розрахунок за комунальними платежами. Спеціальний автомобіль планує придбати комунальне господарство районної ради.

  Заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко підняв питання щодо перегляду договорів оренди водного фонду.

  Рівський сільський голова А. Садовник подякувала керівництву району та своїм колегам за високу оцінку її роботи, а також за допомогу і підтримку у всіх її починаннях.