За ініціативою народного депутата України Мельничука Івана Івановича 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, була організована поїздка обдарованої молоді 14 виборчого округу, а це – м. Жмеринка, Жмеринський, Літинський, Барський та Тиврівський райони до Києва. Можливість відвідати столицю України отримали талановиті учні, які в цьому році стали переможцями обласних олімпіад та неодноразово отримували перемоги у міських, районних олімпіадах і конкурсах.

  Представниками від Жмеринського району стали: Шпак Анастасія, учениця 11 класу Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка посіла ІІІ місце з економіки на обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, а також 7 призових місць на районному етапі ( з економіки, історії, географії, української мови, правознавства, хімії, фізики ) та Ковальчук Ірина, учениця 10 класу Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що посіла ІІ місце з правознавства та ІІ місце з української мови на обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, ІІІ місце в ІІІ (обласному) турі міжнародного літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка та ІІІ місце в ІІІ (обласному) турі міжнародного мовного конкурсу ім. Яцека, а також 3 призових місця на районному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад ( з правознавства, географії, української мови).

  Поїздка виявилася надзвичайно цікавою. Спочатку старшокласники відвідали Верховну Раду України, де їм провели змістовну екскурсію та показали кулуари. Гостей вразили розкішний інтер'єр приміщень, художня композиція "Квітуча Україна", яка прикрашає вестибюль, сучасна конференц-зала, виставкова зала. Проте найбільше захоплення викликали в учасників екскурсії відвідини сесійної зали, де в той час тривало ранкове пленарне засідання. Депутати привітали обдаровану молодь гучними оплесками, а сам Іван Іванович поспілкувався з учнями та відповів на всі запитання, що турбують молоде покоління вінничан.

  Потім дітей запросили на обід в їдальню Верховної Ради, а після смачного обіду їх чекала фотосесія з депутатом.

  Але на цьому приємні моменти не закінчились, адже для учасників поїздки була запланована екскурсія найвизначнішими місцями столиці. Учні мали змогу побачити на власні очі унікальні історичні та архітектурні пам'ятки, зокрема Маріїнський палац, Софіївський собор, Михайлівський Золотоверхий монастир, Національну філармонію України, Київський академічний театр ляльок, стадіон "Динамо" імені Валерія Лобановського; прогулятися найромантичнішими парками міста, такими як Маріїнський парк, Володимирська гірка. Особливо усім сподобалися панорамні майданчики, де зупинялися учасники екскурсії, щоб помилуватися краєвидами Києва та сфотографуватися. А поблизу Дерева бажань діти загадали свої найзаповітніші мрії. Завершилася змістовна екскурсія на Майдані Незалежності та на Хрещатику: головних місцях нашої країни.

  Отож, учні залишилися дуже задоволені чудовою поїздкою та отримали багато насолоди та енергії на літо.

  Висловлюємо щиру подяку нашому депутату Мельничуку Івану Івановичу за таку чудову можливість!