Ми перемогли у ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  • Свою Україну любіть,
  • Любіть її…Во время люте,
  • В останню тяжкую минуту,
  • За неї господа моліть.
  • Т.Г. Шевченко

  В Україні протягом дев’яти років у жовтні-листопаді проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів 5-11 класів.

  Конкурс проводиться з метою:

  • вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка;
  • виявлення творчо обдарованої молоді розвитку її інтелектуального потенціалу;
  • виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу;
  • підвищення мовної освіти в Україні.

  Твори Шевченка намагалися трактувати по-різному, підлаштовуючи під зручні ідеологеми та вкладаючи політичну складову. Та основного не вбили: здатність його слова відроджувати віру українців у свою власну долю, власну правду. І нині саме у наших руках повернення слова Шевченка у кожну українську домівку. А воно як донині, так і надалі єднатиме нас, лишатиметься мірилом духовності української нації.

  28 жовтня 2017 року відбувся обласний етап зазначеного конкурсу, в якому прийняли участь троє учнів загальноосвітніх закладів нашого району, а саме: Кирнична Яна, учениця 6класу Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст., Лукашенко Анастасія, учениця 8 класу Сербинівського НВК та Денисюк Ірина, учениця 11 класу Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Двоє школярок здобули призові місця: Лукашенко Анастасія – ІІ місце, Кирнична Яна – ІІІ місце, Своїм прикладом, творчістю, дослідницькою роботою під чуйним наставництвом педагогів Воронович Л.С., учительки української мови і літератури Сербинівського НВК та Півнюк Г.І., вчительки української мови і літератури Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст. відтворюють та повертають нашій нації істинну правду й силу слова Кобзаря.

  Відділ освіти райдержадміністрації щиро дякує юним Шевченкознавцям та їх наставникам за високі знання, бажає не зупинятися на досягнутому і крокувати далі до нових перемог, а всім нам вірити в Україну так, як вірив в неї Тарас, і в те, що всі разом зможемо зробити її заможною і щасливою. Залишаймося з Шевченком, читаймо Шевченка, відкриваймо себе за допомогою Шевченкового слова.

  Кравчук Л.О., методист РМК