Жмеринське Управління ГУ ДФС у Вінницькій області звертає увагу, що громадяни, які ще не задекларували доходи, отримані ними у 2017 році, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік (далі – Декларація) та самостійно сплатити суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

  Нагадуємо, що у разі, якщо платник податків не подав Декларацію, контролюючий орган приймає рішення про проведення перевірки та самостійно визначає суму податкового зобов’язання.

  Крім того, відповідно до ст.123 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за вказане порушення передбачається накладення на платника податків штрафу у розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання.

  Також звертаємо увагу, що відповідно до ст.166 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб (далі – платник ПДФО) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

  Згідно з пп.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником ПДФО у річній Декларації, яка подається до 31 грудня включно, наступного за звітним податковим роком.