3 червня Чернятинська громада гостинно зустрічала випускників 2016 року загальноосвітніх навчальних закладів Жмеринського району. Традиційне свято вже всьоме проводиться за ініціативи відділу освіти райдержадміністрації. Стратегічна мета заходу – показати потужний виховний, навчальний, творчий потенціал учнівської молоді сільських шкіл; спонукати учнів, що завершують школу ІІ-го ступеня продовжити освіту саме у школі ІІІ ст., де знання, які отримують її випускники, достатньо якісні, про що в першу чергу свідчать стабільно високі результати ЗНО за останні роки, а крім того, створено прийнятні умови для самовдосконалення і творчого самовираження учнів-старшокласників.

  Отже, продуктивно діє комплексна районна програма «Сільська школа», в рамках якої розроблена система матеріального і морального заохочення учителів і учнів працювати на результат. Саме одним із елементів цієї системи, поряд з урочистими заходами з відзначення обдарованих дітей та нагородженням учителів за високі навчально-творчі досягнення, є й щорічний Бал Випускників.

  На свято прибули 95 вчорашніх одинадцятикласників з 11 шкіл району, а також їхні батьки,учителі, друзі. Привітали з початком свята усіх присутніх почесні гості: Бігас Володимир Пантелеймонович - заступник голови районної ради, Цимбал Інна Володимирівна - начальник відділу освіти Жмеринської РДА, Бойчук Сергій Анатолійович - голова районної об’єднаної профспілки працівників освіти і науки, Баніт Олександр Григорович – сільський голова с. Чернятин, Огородник Олександр Васильович – виконуючий обов’язки директора Чернятинського аграрного коледжу.

  Зазвичай бал проходить у вигляді інтерактивної гри-подорожі, в якій беруть участь усі учасники. Цього разу ведучі концертно-розважальної програми запросили усіх на екскурсію в Парк Дитячого Періоду. З числа випускників були сформовані «екскурсійні групи», кожна з яких пройшла своїм «маршрутом», виконавши при цьому спеціальне творче завдання.

  Першими вирушили в подорож випускники-медалісти: Шпак Анастасія, випускниця Мартинівської ЗОШ, Степчук Євген, випускник Кармалюківської ЗОШ, Борисенко Ілля, випускник Олександрівської ЗОШ, Яковець Юлія, випускниця Носковецької ЗОШ, Черната Марія, випускниця Северинівської ЗОШ,Твердохліб Ліана, випускниця Станіславчицької ЗОШ. « Інтелектуально-творчі альпіністи», які зійшли на стилізований Пагорб Слави і отримали можливість з висоти, досягнутої клопіткою працею протягом усіх років навчання, звернутись з короткою промовою до усіх присутніх на святі.

  Випускники Браїлівської школи прямо на очах у глядачів виростили яскраво-сонячну « Квітку подяки» своїм учителям. Батьки з Чернятина, Северинівки, Олександрівки провели своїх дітей у нове життя крізь галерею вишиваних рушників. Імпровізований дитячий майданчик влаштували юнаки та дівчата з Почапинецької школи, показавши оригінальний танець з іграшками і таким чином своєрідно попрощались зі своїм дитинством. Урочисте дефіле «Дорога молодих» продемонстрували юні леді й джентльмени із Станіславчика. Чарівну і поетичну «Квітку Передбачень» виготовили випускники Кармалюківської школи. У формі то жартівливих, то ліричних строф вони висловили побажання й передбачення на щасливе майбутнє своїм одноліткам із сусідніх шкіл. Незвичайну «Галерею Живих Скульптур» презентували фантазери із Могилівської та Мартинівської шкіл. І на останок друзі-ровесники із Сербинівської та Носковецької шкіл завітали до «Альтанки Щирих Бажань», в якій просто від усієї душі побажали усім миру, любові, щастя і здоров’я.

  Також на святі була представлена різнобарвна, різножанрова концертна програма. Перед глядачами виступили вже достатньо відомі у районі і за його межами виконавці: Оксана Гуркова, Валентина Головня, Юлія Міросліна, Артур Скрипкар,Богдана Кочмарук, дует братів Юхименків, вокальний ансамбль « Стумочок», танцювальний колектив Станіславчицької ЗОШ, який, до речі, й відкрив ажурним вальсом Бал Випускників.

  Апофеозом свята став своєрідний обряд єднання усіх молодих людей, яким завтра будувати свою країну, своє майбутнє. Зібравшись у тісне коло, вони під гучні оплески і урочисті фанфари випустили у небо жовто-блакитні кульки – символ мрії, сподівань і прекрасної юності.