Відбувся 11 жовтня 2018 року в залі засідань районної ради. Голова організації А.Паламарчук представив загалу учасників зібрання. До участі у засіданні запрошено: голову райдержадміністрації О.Легезу, заступника голови районної ради В.Бігаса, заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка, а також голову Вінницької громадської спілки Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО А.Слівінського, голів первинних ветеранських організацій району.

  Під час семінару розглядалися питання, актуальні для людей похилого віку.

  Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Василик інформувала присутніх про зміни, які відбулися в управлінні, у законодавчій базі, які вони обслуговують категорії громадян. Повідомила, що на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 9097 осіб, в т.ч.327 учасників АТО. Повідомила які види виплат ними здійснюються. Вела мову про проблемні питання, відповіла на запитання.

  Головний спеціаліст управління І.Жарук розповіла про новації при призначенні і нарахуванні субсидії, причини для відмови у її призначенні.

  В.Бігас висловив вдячність головам первинних ветеранських організацій за турботу про людей старшого покоління, а також представникам усіх служб, які допомагають людям похилого віку побороти труднощі.

  О.Пічкур, головний спеціаліст управління соціального захисту населення говорила про пільги, умови їх нарахування, як відмовитись від субсидії та відновити виплату пільги.

  Про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жмеринського району поінформувала загал директор установи Т.Оголенко. Зокрема, повідомила які відділення має центр, принцип їх роботи, хто є підопічними центру. Більш детально розповіла про роботу відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового перебування, яке знаходиться в смт. Браїлів. Дякувала голові райдержадміністрації за сприяння проведенню ремонтних робіт. Звернулася з проханням посприяти в облаштуванні відділення ліфтом, чи пристосованим підйомником.

  Начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко довів до відома учасників семінару стан реалізації в районі медичної реформи. Наразі, повідомив, що на теперішній час населенням Жмеринщини укладено 38021 декларацію з сімейними лікарями, що складає 61,5%. Зазначив, що 3 лікаря перетнули межу в 1800 пацієнтів, 12 лікарів мають більше 1500 укладених декларацій, 9 лікарів – понад 1000. Інформував про етапи проходження реформи, систему надання медичних послуг, оплату праці лікарів, забезпечення роботи амбулаторій ЗПСМ.

  У своєму виступі А.Слівінський зазначив, що має велику приємність перебувати тут, був вражений роботою організації та не знає аналогів в області. Дуже радий тісній співпраці влади району з організацією ветеранів, що надає честі очільнику району.

  А.Паламарчук зазначив, що ходів би, щоб всі організації учасників АТО згуртувалися разом та співпрацювали з ветеранською організацією, проводили спільні заходи, допомагали один одному, просто спілкувалися.

  З цією метою до участі у заході були запрошені представники районної громадської спілки Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО. Вони побачили як працює організація, які ставить перед собою завдання та які має плани.

  В ході роботи піднімалися питання передплати періодичних видань, в т.ч. міжрайонної газети «Жмеринський меридіан».

  А.Паламарчук поставив питання О.Легезі про подальшу долю районної газети, а також про спорудження об’єкту знешкодження сміття на території Людавської сільської ради.

  О.Легеза зазначив, що йому дуже приємно бачити згуртованість організації ветеранів, відповідальне ставлення до роботи, за що подякував усім її членам, хотів би ставити їх усім у приклад як потрібно працювати. Завірив у подальшій підтримці діяльності організації владою району. Відповідаючи на запитання завірив у тому, що газета й надалі існуватиме, для цього вишукуються шляхи і вже є напрацювання. Прокоментував також ситуацію навколо Людаського полігону. У контексті чого наголосив на тому, що на території району створення смітника не буде допущено, якщо ж буде побудовано якийсь об’єкт, то лише сучасний завод з переробки сміття. Очільник району говорив також про об’єднання територіальних громад, про вирішення питання заміни аварійних електроопор.

  Представники ветеранської організації просили голову райдержадміністрації посприяти організації створення мобільних груп для розрахунків за комунальними платежами на місцях. О.Легеза запевнив, що попрацює над даним питанням, адже має велике бажання допомогти літнім людям.

  Голова Чернятинської первинної ветеранської організації завела мову про можливості та високий рівень надання медичних послуг Жмеринською лікарнею відновного лікування. Рекомендувала заклад своїм колегам. Привітала з прийдешніми святами присутніх.

  О.Легеза поінформував про те, що закладу приділяється велика увага обласною Радою, в цьому році на ремонтні роботи додатково виділено 3 млн. грн.. Заклад буде й надалі підтримуватися та розвиватися.

  Заступник голови районної громадської спілки Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Г.Єрмілова поінформувала про заплановані на 14 жовтня в м.Жмеринка заходи до Дня захисника України та відкриття пам’ятників Героям Небесної Сотні і загиблим учасникам АТО, запросила усіх долучатися до святкування.

  На завершення семінару О.Легеза та А.Паламарчук привітали голів первинних ветеранських організацій зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, усіх чоловіків з Днем Українського Козацтва та Днем захисника України.