ДП «Вінницький лісгосп» продемонстрував учасникам виїзної колегії Вінницького ОУЛМГ сучасну технологію підготовки і зберігання жолудя у холодильних камерах

  11 жовтня проведено виїзне засідання колегії Вінницького ОУЛМГ на базі ДП «Вінницький лісгосп», ДП «Жмеринський лісгосп» та ДП «Хмільницький лісгосп». На колегії розглянуто питання стану роботи з персоналом, бухгалтерського обліку та звітності, ефективності використання лісосировинних ресурсів, комплексного ведення лісогосподарського, лісопромислового та мисливського господарства на ДП «Жмеринський лісгосп», ДП «Хмільницький лісгосп».

  Після пленарного засідання учасники колегії відвідали ДП «Вінницький лісгосп». Адже це підприємство є одним із лідерів лісогосподарського виробництва. А у цьому році ДП «Вінницький лісгосп» вперше в практиці держпідприємств Вінницького ОУЛМГ застосовує холодильні камери для зберігання насіння дуба звичайного в стані біологічного спокою. Учасникам колегії було продемонстровано усі ланки цього сучасного технологічного процесу: калібрування насіння, флотація, термотерапія, хімічна обробка, завантаження у холодильну установку.

  Холодильні камери дають змогу зберігати насіння дуба звичайного 4-5 років із збереженням їхньої здатності до пророщування. Холодильна камера завантажувальною вагою 4 тонни закуплена за власні кошти підприємства. А обладнання для флотації та термотерапії виготовлено власноруч майстрами за розробкою працівників Вінницького дкржлісгоспу: Дороша О.С., начальника відділу лісового господарства, Луценка С.Л., інженера з лісових культур. Це дало змогу лісгоспу зекономити чимало коштів. Закупівельна ціна установки для термотерапії становить 340 тисяч гривень, а самостійне виготовлення для лісгоспу обішлося у 70 тис. грн. Прилад для флотації виготовлено із нержавіючої сталі, загальним об'ємом одного завантаження в межах 200 кг насіння. Прилад для термотерапії виготовлено з нержавіючої сталі, загальний об'єм одного завантаження – до 100 кг насіння.

  Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар, аналізуючи побачене у Вінницькому держлісгоспі, наголосив:

  - На Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь. Тому питання оптимального забезпечення насінням головної лісоутворюючої породи розсадників держпідприємств є особливо актуальним. Нововведення лісівників ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В.Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко) є черговим доказом використання лісівниками Вінниччини науково обґрунтованих підходів до лісонасіннєвої справи з подальшим вирощуванням високоякісного стандартного садивного матеріалу. Увесь процес проходить повністю за сучасними європейськими стандартами. Фахівці лісгоспу спеціально вивчали досвід роботи польських колег-лісівників із цього питання.

  А оскільки цей рік видався урожайним для дуба звичайного, то лісівники Вінницького держлісгоспу зібрали його понад норму. Для забезпечення потреб розсадників лісгоспу необхідно 1,2 тонни жолудя, а на сьогодні заготовлено вже 10 тонн. Тому Вінницький лісгосп має оброблене й підготовлене насіння і для зберігання у холодильних установках, і для реалізації.

  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ