Інструктивно-методичне навчання, що відбулося в рамках „Місячника цивільного захисту” на базі Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів надовго запам’ятається учням школи цікавістю та актуальністю піднятої теми. Директор Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Пивнюк Г.І. пояснила учням про мету заходу, дала відповідні настанови щодо порядку дій учнів і вчителів при евакуації їх з приміщення школи під час навчань.

  Після наданого сигналу, що сповіщав про евакуацію учнів з приміщення школи, всі діяли злагоджено та організовано. Діти вишикувалися на подвір’ї, де пройшов огляд пожежно-технічного обладнання пожежного автомобіля першої допомоги.

  Фахівці оперативно-рятувальної служби пояснили дітям як себе поводити під час пожежі: не панікувати, не забувати власні речі, щільно закривати двері класів, що унеможливить розповсюдження вогню, не штовхатися та, по можливості, допомогти слабшому. Наголошувалося на тому, що електропостачання споруди, в якій Жмеринські рятувальники ознайомили дітей з багатофункціональними можливостях автомобіля пожежної допомоги та продемонстрували як працює його обладнання.

  Перед учнями виступив заступник начальника 8 – ДПРЧ у м. Жмеринка та Жмеринського району 2- ДПРЗ ГУДСНС України у Вінницькій області Віктор Сергійович Поліщук та його колеги. Діти побачили гідроножиці, якими розрізають метал будь якої товщини та визволяють постраждалих з металевої пастки, пощупали та оцінили костюм пожежника англійського виробництва і електричні засоби захисту. Для рятування людей з водяної або льодяної пастки в автомобілі є надувний човен та рятувальна соломина, рятувальний круг, жилет та мотузка.

  Входячи в задимлене приміщення, крім захисного костюма, пожежники користуються апаратом постауера для захисту органів дихання та зору. Діти радо на собі спробували дані засоби. Також було продемонстровано надувну подушку для підйому автомобіля, ємність для води розміром 500 л та стаціонарну автономну електростанцію.

  Як надати першу медичну допомогу при різних ушкодженнях, травмах та діях у небезпечних ситуаціях дуже доступно і цікаво розповів учням школи завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Станіславчик КНП «Жмеринський РМЦ ПМСД» Бандиш Володимир Володимирович.

  Учні жваво та активно долучалися до спілкування з професіоналами. Отримані знання про правила поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій допоможуть їм в подальшому житті залишитися здоровими та неушкодженими.

  Завідувач сектору з питань ЦЗ РДА Н. Яковець