Під час засідання 25 сесії районної ради 7 скликання одноголосно підтримано рішення зі всіх 33 питань, які було винесено на порядок денний, з незначними змінами та доповненнями. Депутати працювали злагоджено та конструктивно, усі питання попередньо детально було обговорено на засіданнях профільних комісій.

  Розпочалося засідання з приємного. Голова районної ради В.Малярчук привітав усіх іменинників, які святкували свій день народження у міжсесійний період. А також спільно з головою райдержадміністрації О.Легезою вручили високі нагороди за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток регіону, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 95-річчя Жмеринського району.

  Грамоти Верховної Ради України та медалі «За заслуги перед Українським народом» отримали кращі посадовці району. Браїлівський селищний голова отримав ще одну нагороду Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради за особистий внесок у реалізацію державної політики у галузі фізичної культури та спорту. Цього року спортивна команда Браїлова, як переможець обласних сільських спортивних ігор, брала участь у Всеукраїнських іграх у Ворохті та посіла 4 місце серед 23 областей.

  Про внесення ряду змін до районного бюджету з метою забезпечення належного функціонування установ та закладів району, про стан виконання районного бюджету за І півріччя, а також ряд розпоряджень голови райдержадміністрації та голови районної ради інформував загалу начальник фінансового управління В.Гамарник.

  Про необхідність легалізації, уже фактично створених, двох опорних закладів «Браїлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. В.О.Забаштанського» та «Мартинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст..», що дасть змогу отримати додаткове фінансування говорила начальник відділу освіти І.Цимбал. Зокрема, на сучасний математичний клас вартістю 350 тис. грн.. до Браїлівської школи. Депутатами також затверджено Положення про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти. Своїм рішенням депутати зобов’язали адміністрацію навчальних закладів щоденно перед початком першого уроку в приміщенні закладу транслювати Державний Гімн України з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

  В рамках проведення реформи медичної галузі створено комунальне некомерційне підприємство «Жмеринська центральна районна лікарня». Підприємство буде мати змогу отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України. На сесії затверджено статут підприємства. Внесено зміни до рішення сесії, якою було затверджено районні заходи до обласної програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян на 2016-2020 роки», до плану додано заходи з профілактики та боротьби з туберкульозом. Підтримано зміни до структури ЦРЛ. Для забезпечення їй статусу лікарні інтенсивного лікування і з метою збереження персоналу планується травматологічне відділення зробити окремим від хірургічного відділення підрозділом. Погоджено також передачу майна окремих медичних установ із спільної власності територіальних громад селища, сіл району у комунальну власність сільських рад. Ці питання коментував начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко.

  Впродовж роботи сесії було затверджено технічну документацію із нормативно-грошової оцінки ряду земельних ділянок сільськогосподарського призначення та Проект землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів смт.Браїлів та с.Володимирівка. Інформацію з даних питань надавав заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба.

  Старший інспектор Жмеринського міськрайонного відділу з питань пробації С.Гонтар аргументував необхідність внесення змін до комплексної оборонно-правоохоронної Програми на 2016-2020 роки «Безпечна Жмеринщина – взаємна відповідальність».

  В ході засідання сесії було прийнято рішення ще з ряду важливих питань життєдіяльності району.

  Депутати проголосували про припинення діяльності шляхом ліквідації комунального підприємства редакція Жмеринської міжрайонної газети «Жмеринський меридіан». Коментувала дане рішення редактор газети М.Райчук, яка зазначила, що дані міри вчиняються на виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", так як іншого виходу редакція не бачить. О.Легеза ж зазначив, що районна влада вишукуватиме шлях збереження газети, але вже на комерційній основі.

  Незабаром припинить свою діяльність і КУ «Жмеринський трудовий архів». На сесії прийнято відповідне рішення.

  Депутати підтримали рішення про внесення змін до структури та чисельності КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім..В.П.Вовкодава», КЗ «Жмеринський районний будинок культури», КП «Жмеринська дирекція кіновідеомережі і кіновідеопрокату».

  Рішенням сесії схвалено два Звернення депутатів Жмеринської районної ради 7 скликання до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо впровадження реформ в галузях освіти та медицини і щодо забезпечення регулювання в Україні використання генно модифікованих організмів.

  На завершення засідання чергової сесії голова районної ради В.Малярчук в особі начальника відділу освіти І.Цимбал привітав з прийдешнім святом Дня вчителя усіх педагогів району.