Причиною скликання засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації, яка відбулася 25 вересня 2018 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка став початок масштабної кампанії з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Профілактичні заходи планується проводити за допомогою авіатранспорту при цьому буде застосовуватися антирабічна вакцина для перорального введення. Нагальність проведення профілактики пояснюється складною епізоотичною ситуацією щодо сказу в Україні і тим, що хвороба особливо небезпечна, спільна для тварин та людини, яка характеризується проявами поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю.

  Начальник Жмеринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області М.Горбатюк детально інформував учасників зібрання про мету зустрічі, методи, засоби, які застосовуватимуться при проведенні імунізації. Зазначив, що обліт лісових масивів району та розкидання брикетів з вакциною може розпочатися вже 26 вересня. Відповів на ряд запитань, які поставив йому О.Матвієнко та учасники наради. Особливо акцентувалася увага на необхідності у проведенні широкої інформаційної кампанії для оповіщення населення про проведення заходів з імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу із залученням місцевих адміністрацій, служб охорони здоров’я, підрозділів Національної поліції, лісових та мисливських господарств, користувачів мисливських угідь та керівників навчальних закладів. Йшла мова про інші заходи, які реалізовуватимуться в районі в рамках комплексного плану з профілактики сказу.

  Секретар комісії Р.Пустовий зачитав проект рішення, яке було підтримано присутніми.

  Всі налаштовані на конструктивну співпрацю.

  Голова комісії О.Матвієнко заручився підтримкою усіх служб задля реалізації важливої справи. Зокрема, представником поліції було повідомлено номер телефону чергового (0972607904) Жмеринського відділу Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, за яким можна звертатися у разі виникнення нестандартних ситуацій при появі в межах населених пунктів диких чи домашніх бездоглядних тварин з нетиповою поведінкою.