В рамках виконання умов меморандуму про партнерство та співробітництво, укладеного між Міністерством молоді та спорту України та Фондом соціального страхування України відбувся «круглий стіл» ініційований страховим експертом з охорони праці Жмеринського відділення Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Д. Кіндратом за участю голови районної організації ВФСТ «Колос» В.М.Марчука, працівників відділу освіти райдержадмінстрації, тренерів, викладачів фізичної культури та інструкторів з фізкультурно – масової роботи Жмеринської районої організації ВОФСТ «Колос».

  Одним з пріоритетних питань в галузі спорту є питання створення системи управління охорони праці в установах сфери спорту.

  Дмитро Кіндрат проінформував присутніх про те, що серед спортивних травм, як правило, високий відсоток травм середнього і важкого ступеня. У спортивному травматизмі відзначається переважно: ураження суглобів, багато забитих місць, переломи, вивихи . Що характерно у зимовий період травм набагато більше , ніж у літній період.

  Незалежно від виду спорту, є правила профілактики спортивного травматизму – це загальні інструкції, нехтування якими може в значній мірі підвищити ризик отримання травм.

  Важливими завданнями попередження спортивного травматизму є: знання причин виникнення тілесних ушкоджень та їх особливостей в різних видах фізичних вправ; розробка заходів щодо попередження спортивних травм; недоліки і помилки в методиці проведення занять; незадовільний стан місць занять та спортивного обладнання; порушення правил лікарського контролю; несприятливі санітарно - гігієнічні та метеорологічні умови при проведенні занять.

  Попередження спортивного травматизму засноване на принципах профілактики ушкоджень з урахуванням особливостей окремих видів спорту. Крім загальних організаційно - профілактичних заходів забезпечення безпеки на навчально - тренувальних заняттях і спортивних змаганнях в окремих видах спорту існують заходи профілактики спортивного травматизму, властиві тільки даному виду спорту - уважність і зібраність; техніка безпеки; відповідна спортивна екіпіровка; правильна розминка і розігрів м'язів; дотримання режиму сну і неспання; дотримання методики тренування; своєчасний лікарський контроль, а також баланс між силою і гнучкістю значно знизить ризик виникнення спортивних травм, тим самим зменшить кількість професійних спортивних патологій і рівень інвалідності спортсменів.