Задля злагоди і спокою у громаді, забезпечення безпеки та благополуччя її жителів у Северинівській об’єднаній територіальній громаді 13 вересня 2018 року відкрито ситуативний безпековий центр, який створено в рамках проекту «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність», що фінансується Міжнародним Фондом «Відродження» та реалізується громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку». На озброєні Центру 24 відеокамери, 2 з яких дають змогу визначити номер автомобіля.

  Спостережний пункт оснащено 4 великими моніторами, які транслюють зображення з камер. При Центрі також утворено Северинівську добровільну пожежну команду, яка буде пильнувати пожежну безпеку в населених пунктах громади. Команду знарядили амуніцією, а також пожежним автомобілем, яку передала у дарунок гміна Пунськ Республіки Польща.

  З нагоди визначної події в будинку культури відбулися урочистості, які відкрила своїм виступом агітбригада юних пожежників Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст.. «Вогнеборці». Загалу представили почесних гостей, яких северинівчани вітали хлібом-сіллю.

  У заході взяли участь: перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації А.Гижко, заступник голови Жмеринської районної ради В.Бігас, Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці А.Гуральська, директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування О.Левченко, начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Р.Шевчук, заступник начальника Головного управління НП у Вінницькій області - начальник управління превентивної діяльності Р.Петрунько.

  Очільник Северинівської об’єднаної територіальної громади О.Христюк віддав честь шанованим гостям та привітав громаду зі значною подією. Поінформував про ідею та мету створення ситуативного безпекового центру, написання проекту, подякував усім, хто був причетний до його реалізації.

  Важливість такого об’єкту в територіальній громаді як ситуативний безпековий центр підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації А.Гижко. Також відзначив, що Северинівська об’єднана територіальна громада є однією із зразків для інших громад та те, наскільки правильно обрано стратегію розвитку її керівництвом - населенню гарантовано доступ до освіти, медицини та забезпечено безпеку. Саме це є базові три кити, на яких стоїть будь-яка держава у світі. В даній територіальній громаді владою забезпечено безпечне та комфортне проживання. Посадовець відмітив ініціативність громади, те, що добровільні пожежні команди є в небагатьох громадах, використання польського досвіду, а також високий технічний рівень безпекового центру. Бажав громаді позитиву, надалі плідно розвиватися і бути успішною.

  А.Гуральська передала северинівчанам вітання і найкращі побажання від Генерального Консула Республіки Польща в Вінниці Д.Цярцински. Зазначила, що великою приємністю для неї є те, що використано досвід Польщі та що польська громада дотична до цієї події, висловила сподівання на подальшу співпрацю.

  О.Левченко подякував усім, хто опікувався даним проектом, розповів про поїздки до Польщі для вивчення досвіду, використання його в процесі реалізації свого проекту та про плани реконструкції пожежного депо, придбання машини швидкої допомоги, т.ін. Ним було відзначено дієвість засобів безпеки, адже завдяки ним було розкрито злочин з крадіжки. Наголосив, що запорукою успішності проекту є співпраця і підтримка з боку влади, правоохоронних органів, надзвичайних ситуацій та закордонних партнерів. Найважливішим досвідом Польщі назвав наявність в громаді небайдужих, ініціативних людей, які й будуть займатися питаннями забезпечення безпеки.

  Р.Шевчук у своєму виступі зазначив, що Северинівська громада є прикладом для наслідування, наразі, добровільні пожежні команди створено лише в 4 громадах Вінниччини і більше таких прикладів немає в Україні. Дав характеристику пожежному автомобілю, подарованому польськими партнерами, відзначив його потужність та велику водомісткість – 6 тонн. А також наголосив на доцільності наявності пожежної команди в Северинівці у зв’язку з віддаленістю від адміністративного центру. Дякував усім за допомогу у реалізації задуму.

  Слово мав Р.Петрунько, який зауважив, що попередження злочину є найкращим безпековим заходом, тому створення ситуативного безпекового центру буде надійним та дієвим помічником правоохоронних органів.

  В.Бігас у своїй промові висловив подяку очільнику ОТГ О.Христюку, депутатському корпусу та небайдужим жителям, які дбають про майбутнє своєї громади. Важливим вважає можливість переймати досвід польської громади та брати і реалізовувати найкраще. Наголосив на необхідності безпекового центру. Відзначив заслуги саме керівника громади, його ініціативність у розвитку громади та переваги, які надає процес об’єднання і децентралізації. Висловив сподівання, що приклад успішності Северинівської громади дасть поштовх до об’єднання іншим. Бажав северинівчанам подальших успіхів, розвитку, добра, здоров’я і Божого захисту.

  Далі учасники зібрання відвідали сам ситуативний безпековий центр, який знаходиться в приміщенні сільської ради, де мали змогу отримати більш детальну інформацію про принцип його роботи.

  На завершення заходу члени пожежної команди за участі юного вогнеборця практично випробували пожежний автомобіль на предмет подачі води з лафетного стаціонарного ствола.