Щороку у третю суботу вересня в Україні відзначають винахідників і раціоналізаторів. Студенти Чернятинського коледжу Вінницького НАУ активно займаються раціоналізаторською творчою працею, тим самим роблять свій вагомий внесок в удосконалення техніки.

  Їхні пристрої використовують в навчальному процесі, представляють на наукових конференціях, використовуються на виробництві чи присадибних господарствах. На деякі пристрої, в яких є нові технічні ідеї складають заявки і направляють на експертизу в Український інститут інтелектуальної власності в результаті студенти і викладачі одержують патенти. Щороку в коледжі проводяться виставки творчих робіт студентів і викладачів.

  Перші осінні холоди навівають тривогу перед опалювальним сезоном, адже ціни на газ , електроенергію, паливо постійно зростають. В цій ситуації, хочеться розповісти про пристрій який виготовив і використовує студент-заочник агротехнічного відділення Притис Микола. Гілки під час обрізки садів, вирубки в лісах і посадках захаращують територію і просто сталюють. Микола Петрович виготовив дробарку і ці гілки подрібнює і використовує для опалення власної оселі. Про це автор дуже цікаво розповідає і демонструє у відеоролику «Дробілка для дров до мотоблока». На даний час в YouTube цей ролик більше набрав тисячі переглядів і маса позитивних відгуків.