Стріт-фуд або вулична їжа – це те, що купуєш, поспішаючи, перебігаючи з одного місця на інше. Особливість стріт-фуду – це низькі ціни на виріб, який собі може дозволити купити будь-хто голодний.

  Сьогодні на вулицях на кожному кроці встановлені торгівельні кіоски, автопричіпи з виготовлення їжі швидкого приготування. Здавалось би зручно, адже швидка гаряча їжа готується протягом кількох хвилин. Та й тут ви бачите весь процес.

  Так, де ж прихована небезпека придбання неякісної та небезпечної продукції? Слід задуматися, чи є у таких закладах умови для приготування їжі швидкого приготування. Адже торгівельні заклади не підведені до мереж водопостачання та каналізування, приготування такої їжі здійснюється з порушенням технологічного процесу при недостатньому наборі приміщень, технологічного та холодильного обладнання, інвентаря, а також недотриманні умов миття торгівельного обладнання. Та й невідомо чи продавці проходять медогляд, чи дотримуються правил особистої гігієни. А як щодо безпечності продуктів, які використовують для її приготування?

  Однак існують прості рекомендації, дотримуючись яких можна максимально убезпечить себе від хвороб, пов’язаних з продуктами харчування:

  1. Не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі, а в торгівельній мережі, звертати увагу на кінцеві терміни придатності.
  2. Купувати продукти тільки в магазинах, обладнаними холодильниками.
  3. Відмовитись від «підозрілих» продуктів, особливо якщо вони знаходяться на сонці і в жарку погоду, тому що за таких умов продукти псуються за кілька годин і досить швидко стають небезпечними для здоров’я. Також в цілях власної безпеки краще відмовитися від перекусів на ходу їжею з кіосків.
  4. Їжа повинна бути захищена від комах, гризунів та інших тварин, так як вони часто є перенощиками патогенних мікроорганізмів, які викликають харчові отруєння.
  5. Не вживати немитими овочі і фрукти. Якщо у вас власний город, і ви абсолютно впевнені в його чистоті, не варто грати з долею – сполосніть свій урожай, перш ніж він потрапить на стіл. Куплені продукти варто мити з подвійними зусиллями.
  6. Чистота – запорука здоров’я і ворог отруєнь.
  7. Мийте руки як мінімум 20 секунд з милом і теплою водою. Особливо ретельно мити руки рекомендується перед прийомом сирих продуктів і після їжі. Також руки треба мити після будь-якого виходу з дому або якщо ви торкалися до сміттєпроводу, на хвилинку вибігали на вулицю, їздили в громадському транспорті.
  8. При виникненні перших ознак захворювання (слабкість, головний біль, відсутність апетиту, підвищення температури тіла, нудота, блювання, болі в животі, рідкі випорожнення) обов’язково звертайтеся до лікаря.

  Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області