Станом на 3 вересня 1018 року угоду з лікарями заключило 34 749 жителів Жмеринщини, що складає 56,1 % . Важливо відзначити, що один сімейний лікар заключив угоду з 1800 жителями. Крім того, 8 лікарів заключили 1500 угод, 14 лікарів заключили декларації понад 1000 чол. Нагадуємо! Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ(Національна служба здоров’я України) має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

  Національна кампанія з вибору лікаря триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні.

  Зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів:

  сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

  Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря..

  Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

  Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.