За традиції, яка склалася в Жмеринському районі, освітяни розпочинають свою роботу з розширеної колегії відділу освіти. Цього разу зібрання керівників освітніх закладів та їхніх заступників відбулося 30 серпня 2018 року в залі засідань районної ради, у якому взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський та заступник керівника виконавчого апарату районної ради Н.Рожок.

  Вчительську когорту з початком навчального року прийшли привітати ті, що тільки стали на шлях здобуття знань – першокласники.

  О.Монастирський та І.Цимбал – начальник відділу освіти райдержадміністрації приєдналися до привітань та подякували дітям за теплі слова.

  Цього навчального року до першого класу 30 шкіл району піде 321 учень.

  Розпочинаючи роботу колегії І.Цимбал представила президію, озвучила порядок денний. На розгляд колегії винесено питання про підсумки минулого навчального року та завдання на новий навчальний період.

  Очільник галузі представила загалу 9 молодих вчителів, які поповнять колективи шкіл.

  Не обійшлося і без нагород. Подяку райдержадміністрації та районної ради за багаторічну, плідну працю на посаді отримав директор Біликовецького НВК. У зв’язку з реорганізацією закладу він перейшов на посаду вчителя. Ряд освітян відзначено Почесними грамотами Департаменту освіти та науки облдержадміністрації.

  За високі досягнення у роботі та з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України Почесною грамотою обласної державної адміністрації, обласної Ради нагороджено очільника галузі освіти району І.Цимбал. Нагороду за дорученням обласного керівництва вручив О.Монастирський.

  У своїй доповіді Інна Володимирівна, в першу чергу, торкнулася теми реформування загальної середньої освіти, Концепції «Нова українська школа», що була схвалена урядом у грудні 2016 року. Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти – створення школи, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх на практиці. Керівник галузі озвучила етапи проходження реформи, вимоги та виклики, які очікують в процесі. Нею відзначено, що для створення нового освітнього середовища школи району забезпечено необхідним інвентарем та меблями. Далі вела мову про підготовку навчальних закладів до нового навчального року. Проведений об’їзд шкіл показав високий рівень відповідальності, з якою керівники навчальних закладів підійшли до справи. За це І.Цимбал висловила їм щиру подяку. Також вела мову про нову якість початкової освіти, підготовку кадрів, проведення семінарів та підвищення кваліфікації. Охарактеризувала мережу дошкільних навчальних закладів, яких в районі 18. Подякувала керівникам за підготовку до навчального процесу. Констатувала зменшення кількості дитячого населення, що не дає змоги розширити мережу дошкільних закладів. Але відзначила, що цього року до першого класу набрано більшу кількість дітей, ніж було прогнозовано - 321 замість 309. Зосередила увагу керівників навчальних закладів на питанні дітей, які повернулися з інтернатних закладів, закликала приділити їм максимум уваги.

  Цього року в школах району навчатиметься 2690 учнів. Середня наповненість шкіл становить 93,3 учня, середня наповненість класів - 11,12 учня.

  Також говорила про позитивні та негативні моменти, які траплялися впродовж минулого навчального року, про вимоги Нової української школи, вчительську свободу викладання, зокрема, а також велику відповідальність у зв’язку з цим. Торкнулася питання фінансування закладів, вартості утримання однієї дитини, інших питань. Щиро дякувала керівникам району О.Легезі та В.Малярчуку за підтримку галузі. З гордістю згадала здобутки, якими ознаменувався 2017-2018 навчальний рік, долю випускників – медалістів. Звертаючись до директорів шкіл, висловила віру в те, що вони й надалі так само високо триматимуть планку. Ще раз привітала з прийдешнім святом Першого дзвоника, бажала присутнім усіляких гараздів.

  В ході обговорення доповіді слово для виступу надано директору Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст.. І.Бевзу, заступнику керівника Сербинівського НВК Л.Воронович, члену президії профспілки працівників освіти В.Твердохліб, голові Жмеринської ради об’єднаної профспілкової організації працівників освіти і науки С.Бойчуку.

  О.Монастирський у своїй промові передав вітання освітянам з нагоди початку навчального року від голови райдержадміністрації О.Легези та подякував керівникам за вагомий внесок у підготовку до початку навчального процесу. В контексті реалізації реформи освітньої галузі говорив про виклики, які стоять перед нами, запевнив у тому, що район виконав усі зобов’язання в межах фінансового ресурсу для забезпечення належного її перебігу. Говорив про фінансове навантаження з фінансування інших галузей та напрямків діяльності, деякі проблеми, що потребують вирішення. Та запевнив у тому, що район докладатиме максимум зусиль для забезпечення дохідної частини бюджету, покращення рівня життя населення, а також належна увага приділятиметься галузі освіти.

  Позитивні зрушення в освітянській сфері відзначила і Н.Рожок, говорила про здійснення реформи освіти, проблемні моменти, наголосила на тому, що районна влада й надалі прикладатиме зусиль для забезпечення належного формування Нової української школи, покращення умов роботи та навчання. Вітала з прийдешнім святом, бажала усього найкращого.

  У заключному слові І.Цимбал закликала своїх колег пророщувати в своїй душі щось дуже гарне, щиро вірити в це і воно обов’язково здійсниться.

  Викладач Браїлівського районного будинку творчості школярів та юнацтва А.Скрипкар піснею привітав колег з Днем знань.