У м. Ямпіль 29 серпня проходило обласне свято «Обжинки – 2018». Підбити попередні підсумки збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур урожаю 2018 року сільгосппідприємствами Вінницької області та відзначити кращі господарства до Ямполя прибули голова ОДА Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник, їхні заступники, директори департаментів Вінницької ОДА, голови РДА і районних рад області, голова Сорокського району Республіки Молдова Геннадій Мунтян, президент Вінницького Національного аграрного університету Григорій Калетнік.

  Розпочалось свято грандіозним парадом сільськогосподарської техніки.

  Після параду техніки голова облдержадміністрації та голова обласної Ради разом з численними гостями свята оглянули яскраве та багате містечко світлиць територіальних громад району, в яких було представлені щедрі дари подільської землі – овочі, фрукти, збіжжя, вирощені працьовитими руками сельчан, а також виготовлена з них смачна продукція – духмяні короваї і книші, пиріжки і вертути, інші різні наїдки і напої. Ними керівників області, гостей свята щедро пригощали господарі світлиць під примовки і запальні пісні. Також тут можна було побачити відому подільську вишивку, глиняний посуд, картини з зерна, різноманітні прикраси і сувенірну продукцію.

  «Ми сьогодні робимо спробу відродити традиційне свято «Обжинків», тож мушу сказати , що враження від побаченого просто неперевершене!- зазначив Валерій Коровій.- В області завершено збір ранньої групи зернових: Вінниччина має 2млн.200тис. тонн зернових, вирощених в дуже непростих умовах посушливого травня та великої кількості опадів у червні-липні. Проте, урожай радує - на сьогодні це другий результат по країні, середня урожайність становить 48 ц/га, хоча пшениця дала урожай до 54 ц/га. Хлібороби Вінниччини мають великі сподівання на пізні зернові культури, особливо на кукурудзу, якої маємо 380 тис.га. За досить скромними підрахунками, після збору кукурудзи та інших пізніх культур область матиме близько 3,5 млн. тонн зерна. Тож разом з ранньою групою це може становити абсолютний рекорд з виробництва зернових у Вінницькій області , який перевищуватиме 5,7 млн. тонн».

  Очільник регіону наголосив на важливості таких результатів праці хліборобів, оскільки аграрний бізнес на сьогоднішній день формує економічну основу Вінницької області.

  За найкращі показники урожайності ранньої групи зернових та зернобобових культур урожаю 2018 року Почесними грамотами облдержадміністрації і обласної Ради керівники області нагородили колективи сільгоспформувань Іллінецького, Тиврівського, Тульчинського та Хмільницького районів. Також Почесні грамоти отримали керівники ряду сільгосппідприємств області.

  Долучився до святкових привітань і голова Сорокського району Республіки Молдова Геннадій Мунтян, зазначивши, що показники врожайності вінничан вражають. «Бажаю в кожному домі хліба на столі, щастя, стабільності і здоров’я. Слава Україні!»

  Як символ дружби і достатку ямпільчани вручили Валерію Коровію, Анатолію Олійнику і Геннадію Мунтяну короваї на вишитих рушниках.

  Завершилось свято музичними вітаннями від ямпільських солістів і творчих колективів.