Водні ресурси та продукція аквакультури мають велике значення для економіки та населення регіону.

  На території району знаходиться 172 водних об'єкти загальною площею водного дзеркала 939,97 га., з них 128 – за межами та 44 – в межах населених пунктів. В руслах річок Рів і Мурафа є 6 водосховищ загальною площею водного дзеркала 537,10 га та об’ємом 10,95 млн. м3.

  49 водних об’єктів, що розташовані на території району, передано в оренду юридичним і фізичним особам, у постійному користуванні знаходяться 5 об’єктів, 118 є безхазяйними.

  Щодо орендного використання водних об’єктів, то слід зазначити, що в Жмеринському районі орендна плата за гектар земельної ділянки водного фонду складає 231 грн. Даний розмір орендної плати вимагає перегляду, в т.ч. відсотки та нормативна грошова оцінка. Викликає занепокоєння стан природних водойм, безхазяйний вилов риби за допомогою електричного устаткування критично впливає на популяцію риби, в аварійному стані більше половини гідротехнічних споруд, непоодинокі випадки потрапляння пестицидів та гербіцидів до річок через неправомірні аграрні заходи.

  Щодо гідроспоруд, то контроль над ними беруть керівники органів місцевого самоврядування, які активно включились в дану роботу по оформленню цих об’єктів та взяття їх в комунальну власність, дана практика дасть змогу вчасно привести в порядок та в подальшому уникнути екологічних негараздів.

  За використання водних об’єктів у 2016 році до бюджету заплановано внести 208581 грн. на даний момент фактично виплачено 32079 грн., що складає 15 % .

  За січень-квітень2016 року в Центр надання адміністративних послуг Вінницької міської Ради звернулося 14 осіб стосовно користування водними об’єктами району, з них 7 щодо подовження договору оренди, 1 – розірвання договору оренди, 5 - надання в оренду земельних ділянок, 1 – виготовлення проекту землеустрою ділянки під гідротехнічною спорудою.

  Станом на 1 травня задовільнено чотири заяви щодо поновлення договорів оренди .

  Виробництвом продукції аквакультури займаються 3 підприємства, які використовують 232,31 га. виробничих потужностей водних об’єктів. За 2015 рік підприємствами виловлено товарної продукції рибництва 22,6 тонн та реалізовано на суму 220,0 тис. грн.