Днями в Донецькому університеті ім. Василя Стуса відбулася зустріч голови ОДА Валерія Коровія з викладачами та слухачами медіа – школи «ВІН – МЕДІА», яка працює при навчальному закладі за підтримки ГО «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» та місцевої влади. Слухачами школи є переважно керівники громадських утворень Вінниччини та редактори районних видань області.

  Повертаючись подумки у «лихі дев’яності», очільник області нагадав про «шок без терапії», такий характерний для тих часів, коли 95% населення колись небідної України зубожіло за дуже короткий час через неграмотне керівництво економікою, про рудименти командно – адміністративної системи, які так непросто вижити з політики й економіки, про прорахунки й досягнення влади за 27 років незалежності України тощо.

  Детально, з цифрами й фактами була висвітлена нинішня ситуація в економіці області. Йшлося, зокрема, про новий закон про держзакупівлі, який дозволив зекономити для обласного бюджету 125 млн грн., що рівнозначно сумІ, яка йде на фінансуванння всієї галузі культури Вінниччини, про позитиви бюджетної децентралізації, яка дозволила лише торік утримувати на депозиті 2,8 млн грн. коштів територіальних громад, про вінницький кардіоцентр, на розбудову якого було акумульовано 250 млн грн, та ін.

  — Ми зробили перший крок вперед. Це фундамент для серйозних змін, - наголосив високопосадовець і проілюстрував свої слова конкретними справами й планами на найближче майбутнє.

  Багато уваги в розповіді голови ОДА, зокрема, було вділено медичній та освітянській реформам, які у всіх на слуху, та будівництву нових потужних сучасних підприємств на території Вінниччини, які повинні забезпечити роботою місцеве населення. Як випливало з почутого, в результаті залучення в регіон інвестицій з початку року вдалося створити 5 тисяч робочих місць та провести модернізацію низки підприємств області. Невдовзі в обласному центрі стане до ладу завод холодильного обладнання, ведуться перемовини по будівництву підприємства, що спеціалізуватиметься на випуску спортивного обладнання.

  Добрі справи і в аграрному секторі економіки області: попри всі погодні негаразди цього року, 70% врожаю ранніх зернових – продовольче зерно. Очікується врожай кукурудзи в 3,3 – 3,5 млн тонн, що є дуже непоганою цифрою і дозволяє аграріям з оптимізмом дивитися в майбутнє...

  Валерій Коровій також відповів на запитання редакторів газет, що стосувалися економіки області та нинішньої ситуації в державі.

  М.РАЙЧУК