На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій наголосив під час урочистостей з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України.

  «Чотири останні роки розділили літопис незалежної України на «до» і «після», змусили кожного з нас позбавитись ілюзій та по-новому оцінити свою роль в житті країни, – зазначив керівник ОДА. - Чергову річницю новітньої української історії ми зустрічаємо в період великих викликів та випробувань, глибинного переосмислення власної причетності до долі держави та усвідомленої відповідальності кожного за її майбутнє. Ми стали іншими. А свято Незалежності наповнилось новим змістом - це погляд в майбутнє, свято гордості, віри, прагнення рухатись вперед і змінювати власну державу».

  Валерій Коровій висловив переконання: те, що зроблено за ці важкі чотири роки, в рази́ перевищує зроблене за всі попередні роки. І саме в цей історичний період – рішеннями, прагненнями, вчинками – закладаються підвалини нової української держави.

  За словами голови облдержадміністрації, на початку 90-х українці втратили безцінний час. Рудименти командно-адміністративної системи, популізм та небажання помічати проблеми стали на заваді процесам оновлення економіки та соціальної сфери. А відсутність єдності, політична корупція ще більше поглибили наявну кризу.

  «Початок 2014-го зустрів нас військовими діями на Сході, розкраденою державною казною, заблокованими казначейськими рахунками, величезними боргами і як наслідок – стрімкою девальвацією гривні, паралічем споживчого ринку, інвестицій. І це на фоні вкрай важкої внутрішньополітичної ситуації, необхідності проведення мобілізаційних заходів та різкого збільшення видатків на оборону, - підкреслив Валерій Коровій. - Але ми вистояли! Ми це пройшли. І за це особливої подяки заслуговують усі: від Президента України, українського Уряду, військових – до волонтерів, представників добровольчих батальйонів, простої української родини».

  Керівник Вінниччини відзначив, що чотири роки наполегливої праці та консолідованих зусиль керівництва держави і всього українського народу забезпечили дієвий результат: сьогодні Україна має нову, потужну армію, широку міжнародну підтримку, глибинні інституційні перетворення та відновлене економічне зростання.

  «На повну потужність запрацювала економічна частина Угоди про асоціацію України з ЄС, експорт товарів вінницьких компаній до країн Європейського Союзу лише за минулий рік зріс на 48 %. А це запорука глибинних структурних змін для економічного укладу області. В той же час, запровадження безвізового режиму для громадян України з боку країн ЄС заклало фундамент для глибинних світоглядних змін, ментального повернення українського народу в спільну колиску народів Європи», - зауважив голова ОДА. Відтак подякував присутнім на урочистостях представникам іноземних делегацій за підтримку та допомогу на цьому шляху.