Жителі району відзначили 27 – річницю незалежності України з чималими здобутками. Доказом цього була виставка світлиць територіальних громад, експозиції яких вражали багатством нашого краю, талантом жмеринчан, який проявлявся у вишитих рушниках та сорочках випечених караваях, плетених дідухах, ін.

  Справили незабутнє враження і виставки музеїв району. Їхні експозиції яскраво демонструють історію Жмеринського краю та його видатних постатей.

  Офіційна частина свята розпочалася внесенням Державного прапора України до зали та звучанням Державного Гімну України.

  Данину шани учасники зібрання відали пам’яті загиблих земляків, які боронили суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України, схиливши голови у хвилині мовчання.

  У своєму виступі голова райдержадміністрації Олег Легеза закликав об’єднатись навколо єдиної мети – розквіту незалежної України. Він доповів про досягнення, яких домігся район впродовж останнього року та побажав всім міцного здоров’я, добра, злагоди та миру та світлого майбутнього!

  До слів привітань приєдналась заступник керівника виконавчого апарату районної ради Наталя Рожок.

  З нагоди відзначення знаменної дати було нагороджено велику кількість жителів району.

  Двоє удостоїлись Почесної грамоти обласного рівня.

  Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, яке озвучила керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, 11 представників району, які зробили особистий вагомий внесок у розвиток Жмеринського краю були нагороджені ювілейною медаллю «95 років Жмеринському району».

  Серед відзначених медаллю – наш відомий знаменитий земляк, український поет кандидат сільськогосподарських наук, доцент Білоцерківського державного аграрного університету, уродженець с. Слобода Носковецька Андрій Гудима.

  В свою чергу він подякував керівництву району за визнання та презентував свої книги.

  За вагомий внесок у соціально – економічний розвиток району, сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну громадську позицію Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради з наданням одноразової грошової винагороди відзначено 24 кращих представника громадськості району. Свідоцтвами про занесення на районну Дошку пошани відзначено 27 кращих працівників.

  За високі особисті досягнення, перемогу в обласних предметних олімпіадах, активну громадську позицію 10 представників молодшого покоління нагороджено Подяками та пам’ятними сувенірами. За здобуті перемоги в конкурсах обласного рівня два колективи художньої самодіяльності та колектив дитячого садочку також були відзначенні подарунками.

  Чудові концертні номери підготовлені народними фольклорними колективами району, танцювальними колективами, вихованцями районного будинку культури та районного будинку творчості школярів та юнацтва створювали атмосферу піднесеного святкового настрою.