Санаторно-курортне лікування учасників АТО у 2018 році

  Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами).

  Учасники антитерористичної операції забезпечуються безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:

  • учасники бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;
  • постраждалі учасники Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • учасники війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

  Порядком передбачено вільний вибір учасниками антитерористичної операції санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування.

  Тобто, учасники АТО самостійно обирають санаторій для оздоровлення, після чого звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

  При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

  Відповідно до постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Щоб стати на облік необхідно подати насчутпні документи:

  • заяву,
  • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о,
  • копію посвідчення УБД або інваліда війни,
  • копію військового квитка (за наявності),
  • копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  За учасниками антитерористичної операції, які перебувають на обліку, але не отримали безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

  За детальною інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Жмеринської районної державної адмінстрації за адресою: м.Жмеринка вул. Центральна, 7 ( каб. № 2) або за телефоном: 2-25-78.