З 10 по 13 серпня на Волині відбувся Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» який носить тематику повстанського духу українців, що відображається у пісенній спадщині, усній народній творчості, декоративно-прикладному мистецтві у формі стрілецьких, рекрутських, повстанських пісень та обрядів а також відтворення календарної обрядовості літньо-осіннього циклу «Від зажинок до Пречистої».

  Волинський край прийняв п’ять зарубіжних колективів, 27 – з інших областей України та понад сто фольклорних гуртів та окремих виконавців з районів та міст Волинської області.

  Вінниччину представили два колективи Жмеринського району – народний аматорський колектив троїстих музик «Вусачі» Браїлівського селищного будинку культури та народний аматорський фольклорний колектив «Кралиця» Носківецького сільського будинку культури.

  Фестивальні дійства проходили не лише в Луцьку, а й у славному своєю історією містечку Берестечку, учасники та гості фестивалю побували у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької слави», в урочищі Вовчак Турійського району, де зродилась Українська Повстанська Армія і стали учасниками театралізованих дійств: «Козацька слава у віках», «Вовчак – Волинська Січ» та мистецькій акції «Ми – нащадки своїх героїв».

  Вінцем фестивалю став гала-концерт «Уклін тобі, Україно!» та святково-обрядове дійство «Золотий вінок» на Театральному майдані міста Луцька, де народному аматорському колективу троїстих музик «Вусачі» Браїлівського СБК Жмеринського району вручено диплом за зайняте ІІІ місце серед інструментальних ансамблів.